Podle starosty Jana Martince se tak stalo díky úsilí města a jihlavského ředitelství silnic a dálnic, které rekonstrukci křižovatky zařadilo do letošního plánu oprav.

„Opravy a úpravy křižovatky mají zásadním způsobem zvýšit její bezpečnost. Došlo mimo jiné k nanesení více než čtyř set čtverečních metrů speciálního povrchu, takzvané rocbindy, na silnici I/37. Speciální povrch červenou barvou a zvýšenou hlučností pneumatik zvukově upozorní řidiče na to, že se blíží úsek silnice, kterému musí věnovat zvýšenou pozornost,“ informoval starosta Jan Martinec.

Zároveň tato vrstva zkracuje brzdnou vzdálenost, a to i za mokra o zhruba 30 procent. K větší bezpečnosti přispívá i nové vodorovné a svislé dopravní značení. Náklady na opravy a úpravy křižovatky činí více než 1,6 milionů korun. „Lze jenom doufat, že tato nákladná bezpečnostní opatření skutečně pomohou snížit nehodovost na uvedené křižovatce,“ přeje si starosta Martinec.

Křižovatka U Lázničků má mezi řidiči na Ždírecku špatnou pověst jako značně nebezpečná a nepřehledná, proto zde dochází často k dopravním nehodám.