Definitivní rozdělení jejich resortů však bude odsouhlaseno až na příštím jednání 22. listopadu. Už teď je ale takřka jisté, na kterých bedrech budou ležet jednotlivé body městské problematiky.

Staronový starosta města Jan Tecl má předem jasno. Opět se bude zabývat hlavně ekonomikou města a záležitostmi městské policie.

„Mým hlavním cílem je odpovědné hospodaření a nyní i tvorba městského rozpočtu. Zároveň se pokusím zasadit o dostatečný počet vlastních finančních zdrojů i zdárné fungování příspěvkových organizací,“ uvedl Tecl. Radnice již v těchto dnech také připravuje rozpočet na příští rok.

Ten by měl být podle starosty deficitní na částce 138 milionů korun. Schodek však podle předpokladu pokryje město z vlastních zdrojů.

Stále je prostor pro připomínky

„V současné době stále ještě přijímáme připomínky k návrhu rozpočtu, který bude do 13. prosince 2010 vyvěšen na webu města. Prozatím se žádné námitky neobjevily, ale ty určitě ještě přijdou. Na pracovním jednání zastupitelstva 29. listopadu však už bude rozpočet v hrubých rysech znám,“ dodal Tecl.

Zaměření místostarosty Čeňka Jůzla zůstává i po volbách stejné. Tedy hlavně odbor správy a majetku města. „Zaměřím se na dokončení prodeje městských bytů a také hledání nástroje, který by příští rok sjednotil deregulaci nájmů v městských bytech. Dalším cílem bude i definitivní prodej zbylých celků v areálu Kasárna - letiště a dokončení revitalizace této průmyslové zóny,“ prozradil Jůzl.

Oproti minulému volebnímu období je na jednom z místostarostenských postů novou tváří Ivan Kuželka, který působil jako přednosta radiologického oddělení v havlíčkobrodské nemocnici.

Ten po Tomáši Hermanovi pravděpodobně převezme tematiku školství i problematiku sociálních služeb. Významnou akcí, která jej v brzké době čeká, bude například plánovaná rekonstrukce bývalé budovy Základní školy Rubešova, která by měla spolknout až sedmdesát milionů korun. „Samozřejmě ale budu potřebovat alespoň určitý čas k podrobnému seznámení se svým resortem,“ zamyslel se Kuželka.

Jako uvolněný radní bude působit dosavadní místostarosta Libor Honzárek. Ten chce v nejbližší době především pokračovat v již započatých projektech. „Je třeba řešit nový územní plán, dokončení revitalizace středu města, nebo Cihlářského potoka a mimo jiné budu se snažit usilovně pracovat i na přiblížení možné stavby obchvatu města,“ nastínil v krátkosti pole své působnosti Honzárek.