Obyvatelé Krucemburku, kteří bydlí v části zvané „Na Viničkách“, se možná brzy dočkají velkých úprav svého nejbližšího okolí. Vedení městyse totiž přichystalo rozsáhlou revitalizaci této obytné zóny, ve které se nachází převážně rodinné domky.

Podle starosty Krucemburku Jiřího Havlíčka však zastupitelstvo čeká na vypsání vhodného dotačního programu, který by napomohl inovace v populární čtvrti realizovat.

Formality už mají vyřízené

„Projekt na celou akci už je vypracován, dotčená půda byla vyjmuta ze zemědělského fondu a bylo vydáno například už i územní rozhodnutí. Potřebné formality jsou již tedy vyřízeny, čekáme však na to nejdůležitější, na peníze,“ usmál se starosta Havlíček.

Obec totiž nebude schopna projekt zaplatit pouze ze svých prostředků, proto se bude muset spolehnout na dotace. Částka, která by měla být na revitalizaci vynaložena, by se podle starosty měla pohybovat okolo dvaadvaceti milionů korun.

„Předpokladem ale je získání podpory z operačního programu Jihovýchod. Evropská unie by se měla na financování podílet 85 procenty, pět procent by měly pokrýt národní zdroje, 7,5 procent nákladů by zaplatila sama obec a zbytek Krajský úřad,“ doplnil Jiří Havlíček.

Pokud vše bude podle ideálního scénáře, práce na nákladném projektu by mohly být zahájeny v roce 2012 a dokončeny o dva roky později.