Prvoligoví havlíčkobrodští Rebelové v pondělí večer předvedli další gólovou podívanou, tentokrát vyhráli v Berouně 6:5. Brodský trenér Petr Novák by si podobnou přestřelku přál i v dalších zápasech nadstavbové části první ligy, třeba už dnes ve Znojmě, kam Rebelové míří.

„Jak už jsem několikrát říkal. Všechny týmy už mají jistotu záchrany, navíc si zahrají play off, proto budou souboje mezi prvními osmi týmy hodně ofenzivní,“ prohlásil Novák. „Doufám, že si i nadále udržíme vizitku týmu s nejvíce vstřelenými brankami,“ říkal před startem nadstavby brodský kouč.

To se jeho týmu zatím nedaří, protože „klesli“ na druhé místo za prvoligového lídra z Ústí čtyři branky. „Každopádně i v dalším zápase ve Znojmě budeme chtít hrát útočně, pevně věřím, že i Znojmo. Proto by to mohl být zajímavý zápas. Navíc teď dávají prostor i mladým hráčům,“ předesílá Novák.

Ofenzivní myšlení

Poslední zápas v podání Rebelů nabídl další gólové hody, padlo jedenáct branek a brodští hokejisté si přivezli z Berouna tři body. „Stejně jako do Hradce, doma s Olomoucí, i do Berouna jsme jeli s tím, že chceme hrát hodně ofenzivně. V zápase jsme chtěli samozřejmě bodovat. Získali jsme tři body, s čímž jsme maximálně spokojení,“ uvedl šéf havlíčkobrodské střídačky.

Podle něj bylo hodně důležité vyrovnání Rebelů na konci druhé části, když se ve třicáté deváté minutě dostali domácí Medvědi do vedení 3:2. „Určitě nám hodně pomohlo, že se nám podařilo na 3:3 srovnat patnáct vteřin před pauzou. Gól do šatny určitě nakopne každého,“ prohlásil Novák.

Pořádná branková přetahovaná pak přišla v závěrečné desetiminutovce utkání, během které padlo hned pět branek.

Rebelové nejdříve šli do vedení 4:3, poté 6:4. Berounští už dokázali jen kosmeticky upravit výsledek. Velkou měrou k vítězství brodského celku přispěl Ladislav Rytnauer, který se do střelecké listiny zapsal hned třikrát. „Už se potřeboval chytit. Přál bych si, aby mu to vydrželo co nejdéle,“ nechal se slyšet brodský kouč.

Hokejové menu

I. liga, skupina A (o 1. – 8. místo) – 36. kolo
Středa, od 17.30: JIHLAVA – Hradec Králové, Chomutov – Beroun, Znojmo – HAVLÍČKŮV BROD. Od 18.00: Ústí nad Labem – Olomouc

I. liga, skupina B (o 9. – 16. místo) – 36. kolo
Středa, od 17.30: TŘEBÍČ – Benátky nad Jizerou. Od 18.00: Písek – Litoměřice, Vrchlabí – Chrudim, Kadaň – Tábor.

II. liga, skupina Střed – 27. kolo
Středa, od 18.00: PELHŘIMOV – CHOTĚBOŘ, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Kolín, Milevsko – Trutnov, Jindřichův Hradec – Kutná Hora, Nymburk – Benešov.