Celkem šest dní v týdnu tady od rána do večera ve všech patrech budovy pracuje zhruba čtyřicet dělníků. Veškeré stavební práce by měly být ukončeny na podzim letošního roku.

Jak rekonstrukční práce postupují, informoval stavbyvedoucí Radomír Němec. Jak zdůraznil, je pro Stavointeriér tato zakázka velmi vítaná. „V zimě obecně nastává ve stavebnictví velký útlum, venkovní práce nelze provádět s ohledem na počasí. Zakázek je málo, stavební dělníci jsou bez práce, ale tady se veškerá činnost odbývá uvnitř, to je pro nás pozitivní,“ konstatoval Němec.

Stavební dělníci v celém objektu museli provést demontáž veškerých světel, oškrábat maltu ze stěn, vybourat příčky a odbourat dřevěné záklopy, aby projektant mohl posoudit nosnost trámů.

Nejdražší akce roku

„Zároveň musíme demontovat stropy, kde byla dosud rákosová omítka, která už v novém objektu nebude, nahradí ji sádrokarton,“ doplnil stavbyvedoucí Němec.

Náročnosti celé přestavby bude odpovídat i cena. Jak uvedl radní Libor Honzárek na tiskové konferenci města Havlíčkův Brod závěrem loňského roku, patří rekonstrukce Rubešovky k nejdražším investičním akcím nového roku. „ Rekonstrukce bude stát 36 milionů korun, budovu otevřeme slavnostně na podzim,“ informoval radní Honzárek.

V přestavěném objektu má vzniknout řada prostor pro kulturní vyžití, zázemí pro různé kroužky a spolky. Přestěhuje se sem například AZ Centrum (bývalý Dům dětí a mládeže U Aleje – pozn. aut.), vilu, kde zatím AZ centrum sídlí, chce město podle předběžných úvah prodat. Svoje prostory v Rubešovce najde i loutkové divadlo, pěvecké soubory, otevřena by tu měla být i keramická dílna. V objektu bývalé ZŠ Rubešova se neučí už asi pět let. V posledních letech byl objekt nevyužitý a téměř poloprázdný.