Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Startuje výuka mediální výchovy pro pedagogy

Havlíčkův Brod – Letos zahajuje v Havlíčkově Brodě činnost Regionální centrum mediální výchovy.

21.1.2011
SDÍLEJ:

Eva FruhwirtováFoto: Archiv

Jedná se o projekt obecně prospěšné společnosti Centrum Vysočina za podpory fondů Evropské unie, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt nabízí učitelům základních a středních škol vzdělávání v oblasti mediální výchovy. Jedním z odborných lektorů je i Eva Fruhwirtová.

Připravili jste projekt, který je určen pro vzdělávání pedagogů v mediální výchově. Proč právě tento obor?

Rámcový vzdělávací program přinesl do škol výuku mediální výchovy. Pedagogové jsou tak postaveni před úkol vyučovat téma, na které nebyli sami připraveni. Přestože mediální výchova je zaváděna povinně do výuky od roku 2004, stále se školy potýkají s nejasnou koncepcí a nedostatkem vzdělávacích kurzů v této oblasti.

Jakým způsobem bude projekt probíhat a jak se mohou pedagogové přihlásit?

Učitelé projdou celkem devíti tematicky zaměřenými kurzy. Každý měsíc se bude konat společné setkání v Havlíčkově Brodě, kde budou připraveny učebny s potřebným vybavením. Důraz bude kladen na praktickou část, kde si učitelé sami vyzkoušejí práci novináře a fungování médií. Učitelé získají ucelený přehled o světě médií včetně příkladů a doporučení pro práci se studenty ve výuce. Přihlásit se mohou učitelé ze všech základních i středních škol na Vysočině. Stačí poslat přihlášku na adresu, kterou najdou na webových stránkách obecně prospěšné společnosti Centrum Vysočina, www.centrumvysocina.cz.

Můžete prozradit jména lektorů, kteří se budou podílet na výuce pedagogů?

Kurzy mediální výchovy připravují lidé, kteří mají zkušenosti z práce v médiích a ve školství. Součástí našeho lektorského týmu je například šéfeditor Lidových novin Petr Závozda, mluvčí Nejvyššího kontrolního úřadu Radka Burketová a také vysokoškolští pedagogové Masarykovy univerzity v Brně, která se stala partnerem projektu.

Jaký je cíl celého projektu a co od něj očekáváte?

Po absolvování vzdělávacích modulů mediální výchovy získají pedagogové dostatečné kompetence a znalosti z této oblasti, což bude přínosem do praktické výuky na školách. Úspěšní pedagogové obdrží vedle certifikátu pro své školy také zdarma software pro školní internetový časopis včetně proškolení týmu a následného servisu a konzultací. Tím získají také zkušenosti o možnostech volnočasových aktivit v oblasti mediální výchovy. Každý z účastníků získá také metodický materiál pro výuku mediální výchovy na svých školách.

Milan Pilař

21.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Volební komise v Přibyslavi.

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Co si zvolíme, to budeme mít, říká nejslavnější český vězeň

Havlíčkův Brod – Pane Kajínku, mohu se s vámi vyfotografovat? Jak se z vězně stane celebrita? V roli spisovatele se představil na 27. Podzimním knižním veletrhu nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek.

Monarchista: Velké změny nečekám, volby jsou hra pro lid

Pohleď – „Nevěřím, že volby přinesou výrazné změny,“ konstatoval starosta obce Pohleď na Havlíčkobrodsku, Jindřich Holub. Ten se nijak netají sympatiemi k bývalému Rakousku-Uhersku, je přesvědčeným monarchistou a zastáncem strany Koruna česká, monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska.

Za seniory s urnou. Paní Marie nevynechala jediné volby

Havlíčkův Brod – Více než hodinu ukázněně čekali v první den voleb před večeří na příchod volební komise obyvatelé Domova pro seniory Havlíčkův Brod v ulici Husova.

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Havlíčkobrodsko – Volební maraton odstartoval v pátek s úderem druhé hodiny odpoledne. K urnám se vydali optimisté i pesimisté, prvovoliči i senioři. Našli se ale i tací, kteří se rozhodli voleb neúčastnit a dát, dle svých slov, přednost něčemu užitečnějšímu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení