Více než tisícovka lidí si v mrazivém nedělním večeru našla cestu na Havlíčkovo náměstí, kde společně vypustili svá létající přání.

Do nebe nakonec ze zhasnutého náměstí vzlétla asi pětistovka papírových přání, která rozsvítila oblohu nad centrem města. Lampion přišli poslat jak zamilovaní, tak rodiny s malými dětmi.

„Jsme moc rádi, že se akce vydařila a že i přes nepříjemnou zimu dorazilo víc lidí, než jsme čekali,“ řekl Vít Vondráček z e-shopu Ouha.cz, který za celou akcí stál. Výtěžek akce, činil ho prodej lampionů a prodej výrobků dětí ze Základní školy U Trojice v Havlíčkově Brodě, byl nakonec 6 933 korun, které zástupci serveru předali ředitelce uvedené školy.

„Akce byla krásná i úspěšná a my jsme moc rádi, že lidé přišli a podpořili dobrou věc. Peníze použijeme na nákup kompenzačních pomůcek pro handicapované děti,“ popsala ředitelka Základní školy U Trojice Klára Sojková.

Akci podpořilo město Havlíčkův Brod, starosta Jan Tecl dokonce převzal nad konáním záštitu a osobně se zúčastnil. Podle organizátorů by se nebe nad Brodem mělo rozsvítit i za rok.

Ondřej Rázl