„Prodej se uskuteční formou obálkové soutěže, zájemce napíše do obálky, kolik je ochoten dát za metr čtvereční, s tím, že minimální nabídková cena je 650 korun za metr. Ten, kdo nabídne nejvyšší cenu, si vybere jako první, kterou parcelu bude chtít,“ přiblížil způsob prodeje stavebních pozemků starosta Jan Tourek. „Parcely jsou přibližně stejně veliké, největší má asi 980 metrů čtverečních, další 850, pak tam jsou pozemky o velikostech zhruba 650 až 750 metrů,“ dodal Tourek. V první fázi město nabízí patnáct stavebních parcel, na které je vyhotovena projektová dokumentace a je vydáno stavební povolení pro výstavbu patnácti rodinných domů.

Dalších dvanáct pozemků plánuje město Světlá prodat v další fázi, celkem by tedy v této lokalitě mělo vyrůst 27 nových rodinných domů. V letošním roce bude město schopné odprodat až jednadvacet stavebních pozemků.

„Město vybuduje zónu technické vybavenosti pro celou lokalitu, z tříhektarového pozemku tak třetinu zabere výstavba místních komunikací, chodníky a parkoviště,“ informovala místostarostka Světlé nad Sázavou Lenka Arnotová.

Developeři zájem neměli

„Je třeba říci, že jsme oslovili několik developerů, zda by neměli zájem pozemky sami zasíťovat a rozprodat, ale vzkázali, že se jim to nevyplatí. Pro město velikosti Světlé není prodej parcel k bydlení zisková záležitost,“ sdělil starosta Tourek.

Město vykoupilo téměř tříhektarový pozemek přibližně za 4,5 milionů korun, další náklady jsou spojené s výstavbou inženýrských sítí.

Ztrátu města by částečně mohla snížit dotace ministerstva pro místní rozvoj, o kterou světelští zastupitelé v souvislosti s nákupem pozemků v lokalitě Pod Vodárnou požádali. Další dotaci získá Světlá z fondu Vodovodů a kanalizací.

„Vezmeme–li v úvahu, že nejnižší nabídková cena pro odkup pozemků je 650 korun za metr čtvereční, pak město téměř ještě jednou tolik dotuje ze svého rozpočtu,“ uzavřela Lenka Arnotová.