Narozeniny to byly jak se patří. V chotěbořské Sokolovně se konal velký kulturní program v němž se představili absolventi různých zájmových kroužků, kterých Junior nabízí asi 50. Bavili se děti i dospěláci.

„K narozeninám patří dárek,“ konstatovala vedoucí KD Junior Jaroslava Čermáková. A ten dárek Junior dostal od města Chotěboř, které se stalo nedávno zřizovatelem kulturního domu.

Kulturní dům podporuje město

„Město Chotěboř koupilo budovu ve které sídlíme a věnovalo ji nám,“ pochlubila se Čermáková. Junior tedy bude „hospodařit“ ve svém a Čermáková nepochybuje, že to zvládne. V současné době nabízí dětem i dospělých asi 50 různých zájmových kroužků, které navštěvuje až 800 zájemců týdně.
„Já do Junioru chodím už pět let. Na aerobik a keramiku,“ prozradila malá Adéla Musílková.

Andrea Zmeková a Simona Tomková zase propadly stylu streetdance, breakdance, Andrea navíc i divadlu, Simona keramice. „Chodíme do Junioru rády. Kroužky nás moc baví,“ pochvalovaly si malé slečny. Andrea navštěvuje kroužků hned několik ale jak zdůraznila, stihne všechno. Tančit i modelovat. Jak vysvětlila Jaroslava Čermáková, vkus návštěvníků zájmových kroužků se mění s dobou a pořadatelé musejí vycházet takovým požadavkům vstříc.

K nejblíbenějšími zájmovým kroužkům pro děti, jak se ukazuje, patří hlavně tanec všeho druhu, klasický tanec, břišní tanec i step. Na druhé straně bojové umění a v současné době i populární cvičení zumby.

V takovém případě musíme jít s dobou a nemůžeme si dovolit nabízet zájemcům kurzy vaření a šití na panenky,“ prozradila Čermáková tajemství, proč je kulturní dům v Chotěboři tak hojně navštěvovaný. Většina lektorů. kteří v kulturním domě působí jsou externicté. Podle Čermákové záleží především na tom, co umějí a zda mají zájem kurzy vést. Pokud je pro takovou práci třeba odborná kvalifikace podpořená kulatým razítkem, umožní Junior lektorům získat i kvalifikaci v nějakém odborném kurzu.