Za několik dnů končí analogové vysílání a začíná vysílání digitální. Toho podle Kocmanové zneužívají různí podvodníci.

„Národní rada osob se zdravotním postižením ČR prostřednictvím Svazu neslyšících a nedoslýchavých v ČR, Krajské organizace Vysočina přišla na pomoc ukázkou speciální techniky, která převede v televizoru příjem dosavadního starého analogového vysílání na digitální a klient to zvládne úplně sám,“ vysvětluje Kocmanová.

Poradenské centrum Svazu neslyšících a nedoslýchavých uspořádalo pro klienty z řad zdravotně postižených speciální seminář. „Snahou je napomoci klientům prostřednictvím digitalizačního semináře pro zdravotně postižené vysvětlit, jakou techniku k příjmu digitálního signálu použít,“ vysvětluje Kocmanová.

Seminář se koná v zasedací místnosti v 3. poschodí na adrese Nádražní 397 (budova ROSSin), a to v úterý 19. dubna od 8.30 hodin. „Školení bude trvat asi 90 minut. Dále pak pro klienty bude středisko v Havlíčkově Brodě otevřeno každou středu od 14 hodin do 17 hodin a ve čtvrtek od 8 hodin do 11 hodin.

Klienti sem mohou v této době přijít a nechat si manipulaci s televizním zařízením vysvětlit,“ zdůrazňuje Kocmanová. Na kampani příjmu digitálního vysílání pro handicapované se podílí bezplatná telefonní linka 800 90 60 30; webové stránky www.digitalne.tv.; občanské sdružení Trianon Čechy ve spolupráci s Národní radou osob se zdravotním postižením. Tyto služby jsou pro zdravotně postižené spoluobčany zdarma.