Zastupitelstvo už projednalo podle starosty Václava Jaroše nákup nemovitosti v centru městečka i přilehlých pozemků za cenu 4,65 milionu korun.

„Budova je osm let stará, ale v tak vynikajícím stavu, že nebude třeba žádných razantních stavebních úprav. Kdybychom chtěli za takovou cenu stavět nový objekt, neměli bychom při současných cenách šanci,“ zdůraznil starosta.

Připomněl i skutečnost, že už deset let se v zastupitelstvu mluví o potřebě nové hasičské zbrojnice, stará je nevyhovující. Nový objekt je tak velký, že by se tam hasičská zbrojnice mohla zřídit bez problémů.

Členové zastupitelstva a výjezdové jednotky měli možnost si nemovitost prohlédnout. Členové výjezdové jednotky českobělského hasičského sboru předložili úřadu požadavky k případným úpravám.

Jak starosta Jaroš doplnil, objekt je pro potřeby hasičského sboru přímo ideální. V budově by mohla být jak velká garáž, tak šatna na obleky, toalety, sprchy, umývárna, ale především zde jsou prostory vhodné pro hasičskou techniku. Stačí jen provést malé stavební úpravy. V ostatních prostorách budovy by byly kanceláře úřadu.

O koupi objektu bude ještě jednou jednat zastupitelstvo. Protože, jak vysvětlil starosta, na koupi budovy bude třeba si vzít bankovní úvěr, ale pořád je to výhodnější než stavět novou víceúčelový objekt.

„V budově, kterou chceme koupit by stačilo provést jen menší stavební úpravy. Postavitt příčky, vyměnit pár oken a dveří,“ upřesnil starosta.
Budoucí kupní smlouva může být podle starosty Jaroše podepsána ihned, kupní smlouva do konce května.