Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domov pro seniory Reynkova loni hospodařil se ziskem

Havlíčkův Brod – Z nákladů na provoz havlíčkobrodského Domova pro seniory Reynkova nejvíc odčerpaly prostředky na mzdy a platby za energie.

2.5.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Radek Latislav

Přesto byly výnosy zařízení za loňský rok oproti rozpočtu vyšší téměř o dva miliony korun. Tento pozitivní výsledek výrazně ovlivnily vyšší příspěvky na péči, vyšší platby od klientů a zdravotních pojišťoven. V domově rovněž rok od roku stoupá zájem o odlehčovací služby.

Kapacita domova čítající 116 lůžek byla i loni plně využita. I nadále eviduje vedení domova vysoký počet žádostí o tyto sociální služby, ale nemůže jim okamžitě vyhovět, protože domov je prakticky stále plně obsazen.

Z celkových nákladů Domova pro seniory představují podle ředitelky Magdaleny Kufrové za loňský rok nejvyšší procento vyplacené mzdové prostředky, tím související odvody organizace na zdravotní a sociální pojištění, včetně příspěvku do fondu kulturních a sociálních potřeb a zákonného pojištění, částku celkem 23,881 milionu korun, což činí 68 procent nákladů.

„Významnou nákladovou položkou je dále nákup potravin, což bylo loni 3,45 milionu korun. To je 10 procent z celku, dále spotřeba energií v celkové částce 3,10 milionu,“ uvedla Kufrová.

Zdravotní stav obyvatel domova se rok od roku zhoršuje. Pro zajištění lepší manipulace s klienty proto byly podle ředitelky Kufrové v roce 2010 nakoupeny různé typy speciálních křesel, masážní či pojízdná, stolky k lůžku, invalidní vozíky, to vše v celkové hodnotě 200 tisíc korun.

„K rozhodujícím položkám ve výdajích patří náklady spojené se servisem a revizemi elektroinstalací, hromosvodů, výtahů, vzduchotechniky a zabezpečovací signalizace a elektrických přístrojů, což přišlo na 267 tisíc korun,“ dodala Kufrová. Jak uvádí na konkrétním příkladu, jen „obyčejné“ nátěry balkonů a instalace žaluzií přišly loni na 136 tisíc korun.

Zájem o odlehčovací službu roste

Stejně tak průběžně malování pokojů před nástupem nových klientů se počítá v desítkách tisíc. Náklady na různé opravy činily loni 356 tisíc korun.
„Výnosy Domova pro seniory byly proti rozpočtu vyšší o 1,8 milionu korun. Tento výsledek je ovlivněn vyššími příspěvky na péči, vyššími platbami od klientů a od zdravotních pojišťoven,“ pokračovala Kufrová. Jak vysvětlila, zvýšil se totiž, a to poměrně významným způsobem zájem klientů o odlehčovací službu, která nabízí pobyt seniorů v domově na dobu určitou.

V porovnání s minulým rokem se výnosy z této služby zvýšily o 320 tisíc korun. Celkově se podle ředitelky Kufrové na výnosech domova pro seniory Reynkova podílí klienti šedesáti procenty, dvacet procent představuje dotace od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, necelých třináct procent činily dotace od Městského úřadu Havlíčkův Brod a necelá čtyři procenta dotace od Kraje Vysočina.

Autor: Štěpánka Saadouni

2.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení