„Soutěžit se bude vždy ráno a v podvečer kvůli ideálním letovým podmínkám.Pro diváky nejatraktivnější čas je ráno od 7 do 10 hodin a v podvečer asi od 17 hodin do setmění,“ doporučuje za pořadatele Ilona Loužecká.

Na páteční večer jsou připraveny technické disciplíny, jako je slalom mezi pylony, nebo soutěž v přesnosti přesnost přistání. Sobotní ráno se již tradičně poletí navigační soutěž a poté znovu soutěž v technických disciplínách. Sobotní odpoledne bude na programu úloha z kategorie zvané ekonomické létání. Závodník dostane podle Loužecké do nádrže 1,5 litru paliva a jeho úkolem je vydržet ve vzduchu co nejdéle. Po této soutěži zase následují slalomy.

Neděli soutěž zahájí navigace a po té účastníci absolvují zbývající část technických letů. Na nedělní poledne je připraveno vyhlášení výsledků a ukončení závodů.

Na letišti bude připraveno i zázemí pro diváky. Zájemci, kteří zde chtějí zůstat celý víkend si mohou na místě dokonce postavit stan. Akci pořádají členové paraglidingového klubu při aeroklubu Přibyslav. V případě špatného počasí se závody přesunou na následující víkend, to jest 10. až 12. června.