Akce láká každým rokem více a více návštěvníků a ani letošní ročník by nemusel být výjimkou. Toto vyvrcholení oslav 680 let výročí města Chotěboř by tak mělo být více než důstojné.

„Počasí vypadá opravdu velmi slibně, proto předpokládám, že by mohlo dorazit opravdu hodně lidí,“ říká jeden z organizátorů Jan Adamec z pořádajícího chotěbořského aeroklubu. Ten také upozorňuje na některá zajímavá doplnění programu.

Přiletí Grippeny

„Nepovedlo se nám domluvit vystoupení bitevníků Alca, ale namísto nich se divákům opět představí dvojice JAS39 Grippen. Ty přilétnou jak na zahájení akce přesně ve 14 hodin, tak i na její závěr v 17.15 doplnil Adamec. Oproti původnímu programu ještě vystoupí akrobatický Bűcker 141 a také legendární Zlin XII, který v Počátkách čeká poslední vystoupení před odstavením do leteckého muzea.

„Vzhledem k tomu, že program začne přesně ve 14 hodin a hlavní tahák Flying Bulls vystoupí hned ve 14.03, bude vhodné, aby lidé dorazili raději s předstihem. Už předem je pro ně zajištěn dostatek atrakcí pro děti a dalších aktivit, a lépe se tak vyhnou případnému návalu,“ konstatoval jeden z hlavních organizátorů.

Organizátoři čekají tedy ještě více návštěvníků než vloni, a proto doporučují využití autobusové kyvadlové dopravy z Chotěboře. Na odstavné plochy pro osobní auta v těsné blízkosti areálu pak upozorní cedule.

Parkování

„Parkování přímo na letišti bude pouze pro účinkující, VIP hosty, seniory a ZTP,“ upozorňuje dále Adamec. Parkování pro ostatní bude zajištěno na okolních plochách. Ten, kdo přijede směrem od České Bělé, bude moci svůj vůz odstavit těsně za Počátkami na poli po pravé straně. Ten, kdo vyrazí na letecký den směrem od Chotěboře, se na parkoviště dostane po cestě v Dobkově okolo lihovaru. Poplatek za parkovné je padesát korun.

Z Havlíčkova Brodu, nebo Žďírce nad Doubravou se lze také do Chotěboře dostat atraktivnější cestou než po silnici. Po celou sobotu budou na trati Havlíčkův Brod – Chotěboř – Ždírec nad Doubravou a zpět jezdit parní vlaky.

Vstup pro dospělé je 150 koru, zvýhodněné vstupné (ZTP, senioři nad 70 let) 50 koruna děti do 130 cm mohou jít dokonce zdarma.
Podrobný program celé této akce najdete na internetových stránkách www.airshowchotebor.cz.