Pro řidiče a chodce tak i nadále platí v této lokalitě kompletní uzávěra. „V pondělí začneme obkládat most žulovým masivem, pracujeme na výstavbě chodníků a věnujeme se dalším dokončovacím pracím,“ uvedl stavbyvedoucí Miloš Krumpár a odhadl, že kolem 20. července by mohla být stavba kompletně hotová. „Samozřejmě ale záleží na rychlosti firmy, která bude pokládat asfalt v Lánecké ulici,“ dodal Krumpár.
Nový živičný povrch bude v Lánecké ulici položen v délce zhruba jednoho a půl kilometru.

„Konkrétně jde o úsek od náměstí po základní školu Lánecká,“ upřesnil starosta města Jan Tourek a dodal, že dnes začne s dodavatelskou firmou jednání o délce trvání uzávěry Lánecké ulice. „Chceme, aby alespoň sanitky mohly tímto úsekem, byť v provizorních podmínkách, i nadále jezdit,“ uvedl Tourek. Výsledek jednání ale nechtěl předjímat. Ve hře tak zůstává i varianta, že by sanitky dočasně k poliklinice jezdily stávající pěší zónou. V každém případě bude radnice ve Světlé nad Sázavou usilovat o to, aby dopravní uzávěra v Lánecké ulici trvala co nejkratší dobu.

Výstavbu chodníků v Lánecké ulici zaplatí světelská samospráva.

„Vysoutěžená cena je milion čtyři sta tisíc korun. Navíc se městu podařilo získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, a to ve výši 70 procent,“ sdělila Arnotová.

Není bez zajímavosti, že od počátku stavby nového železničního mostu v Lánecké ulici čelí dodavatelská firma celé řadě útoků.

Nenechavci a vandalové

„Setkáváme se s nenechavci a vandaly. Ztratilo se nám dopravní značení, několikrát jsme našli povalené oplocení staveniště. Někdo také kameny útočil na ostrahu stavby,“ připomněl nedávné peripetie stavbyvedoucí Miloš Krumpár s tím, že často stavbaři museli, právě v souvislosti s uvedenými skutečnostmi, volat policii.

„Tím to ale zdaleka neskončilo. Zjistili jsme, že sprejeři vypsali soutěž o to, kdo jako první most posprejuje. Ten měl inkasovat 50 tisíc korun. A kdosi to dvakrát zkoušel. Nenechali jsme se překvapit a sprejeři před námi museli utéct,“ konstatoval Krumpár. „Nakonec se jim ale podařilo posprejovat nové nástupiště a část složené dlažby,“ uzavřel Krumpár.