Tradiční pivní slavnosti Měšťanského pivovaru v Havlíčkově Brodě se opět vrátily na Havlíčkovo náměstí. Slavnosti si v průběhu celé soboty nenechalo ujít na dva tisíce lidí.

Mnozí z nich viděli i bohatý doprovodný program. Tvořilo ho vystoupení devíti hudebních skupin a kapel, ohňová šou a v neposlední řadě také autogramiáda dřívějších i současných havlíčkobrodských hokejistů. Fandové hokeje se navíc stali svědky křtu nového dresu hokejového týmu HC Rebel. Desítky lidí využily také příležitosti a prohlédly si v rámci exkurzí provozy havlíčkobrodského pivovaru.

„Odhaduji, že se v průběhu slavností vypilo deset tisíc půllitrů našeho piva,“ uvedl Milan Janírek, vedoucí prodeje Měšťanského pivovaru v Havlíčkově Brodě a dodal, že na náměstí lidé popíjeli světlou dvanáctku, kvasnicové pivo a točené nealkoholické pivo. „V areálu pivovaru pak měli lidé k dispozici celý náš sortiment, který vaříme tradiční technologií,“ pokračoval Janírek.

Výčepních míst na náměstí byl dostatek, dlouhé fronty nikoho z účastníků slavností netrápily. „Kromě stálých provozoven, restaurací a kiosku na náměstí, jsme měli otevřená ještě tři vlastní výčepní místa. Další tři přidali jiní provozovatelé,“ konstatoval Janírek.
Vícestupňová piva a nealko si lidé kupovali za obvyklé ceny, desítka byla levnější. „To proto, že návštěvníci slavností neplatili, na rozdíl od loňska, žádné vstupné,“ vysvětlil Janírek. Na otázku, zaznamenal–li v průběhu sobotních pivních slavností jakýkoliv problém, odpověděl, že ne. „Vyšlo nám i počasí, zejména pak odpoledne, a také tato skutečnost jistě přispěla k tomu, že se lidé na náměstí dobře bavili,“ mínil Janírek.

Nealko přišlo vhod
Slavnosti piva Měšťanského pivovaru v Havlíčkově Brodě si nenechal ujít ani starosta města Jan Tecl.
„Jsem opravdu rád, že revitalizace Havlíčkova náměstí úspěšně skončila a do centra našeho města se zase vrátil společenský život,“ řekl Tecl.

Partička Míly Holemáře přijela na havlíčkobrodské pivní slavnosti z Humpolce. „Že bychom do Havlíčkova Brodu na slavnosti piva jezdili pravidelně, to nemohu říct, ale letos nám to tak nějak vyšlo. A jsme spokojeni. Dobrá muzika, rychlá obsluha, pivko nám chutná, neprší na nás, tak nám vlastně nic neschází,“ usmál se Holemář a do komínku tvořeného prázdnými kelímky od piva přidal další. „Myslím, že nejméně metřík nakonec mít bude,“ dodal jeho kamarád Standa Zemánek.

Spokojená byla i Vlasta Šimůnková z Chtěboře. „Přijeli jsme se s manželem podívat za vnoučaty a při té příležitosti nás mladí vzali na pivní slavnosti. Byli jsme se podívat i nahoře v pivovaru. Přiznám se, že jsem tam byla poprvé. Můj muž ne, ten už tam jednou před léty byl, a dost se divil, jak se to tam všechno změnilo. Líbilo se mi, že i hudební program pamatoval na nás starší. Písničky kapely HB 12 se moc pěkně při pivečku poslouchaly. A manžel byl spokojený i s tím, že bylo k dostání nelkoholické pivo. Mohl si tak slavností užít i jako šofér,“ svěřila se Vlasta Šimůnková.