O dobrou zábavu se postarali sami hasiči, kteří ve spolupráci s obcí uspořádali premiérový ročník Poháru starosty v netradičním požárním útoku. Účast v tomto klání přijali i jejich kolegové, a to muži i ženy, z několika okolních obcí. V soutěži nešlo zdaleka o čas, přesto se soutěžící týmy nechtěly nechat zahambit a vilku nedaleko obecního úřadu „shořet“ nenechaly.

„Nejlepší z žen byly nakonec ty malečské, mužské kategorii zase kralovali hasiči z Jeřišna,“ uvedl starosta obce Karel Musílek a dodal, že i druhé místo domácího mužského družstva je velmi dobré. „Myslím, že jsme 110. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Malči oslavili důstojně,“ pokračoval Musílek s tím, že po soutěži přišel na řadu kulturní program. Pořadatelé nezapomněli ani na děti, kterým největší radost udělali nafukovacím skákacím hradem.

Sbor dobrovolných hasičů v Malči (SDH) čítá na osmdesát členů. Polovina z toho je aktivních.

„Máme výjezdovou skupinu kategorie JPO 3 a dva hasičské vozy CAS 24 a 25,“ řekl starosta SDH v Malči Stanislav Blažejovský. „Duší sboru je velitel Rostislav Vepřovský, aktivní jsou ale i další členové, a to bez ohledu na svůj věk. Trojice Krédl, Řípa a Musílek starší je u všeho, co SDH v Malči koná,“ chválil Blažejovský.

Malečtí hasiči nezapomínají na mládež. Ta se stejně jako družstva dospělých pravidelně účastní soutěží v požárním sportu. Mladí ale dovedou přiložit i ruce k dílu. Svědčí o tom jejich účast na brigádách, které v obci hasiči pořádají.