Havlíčkobrodská společnost Chládek a Tintěra v něm chce nabídnout zájemcům až patnáct bytových jednotek, které by si odkoupili do osobního vlastnictví. K domu bude samozřejmě patřit i přístup a další zázemí, včetně parkoviště. Příjezd by byl veden z Bechyňova náměstí.


„V současné době jsme ve fázi, kdy se nám podařilo dotáhnout do konce administrativní část, to znamená stavební povolení. Probíhá i marketingový průzkum zájmu veřejnosti o nové byty,“ informoval za firmu Chládek a Tintěra, Vlastmil Hladík a dodal, že dílčí výsledky už má firma k dispozici. Jestliže vyjde najevo, že zájem o byty v Přibyslavi je značný, nebude problém, jak zdůraznil Vlastimil Hladík, začít s výstavbou už letos v zimě.

Podle Vlastimila Hladíka by v bytovém domě měly vzniknout bytové jednotky pro všechny kategorie zájemců. Investor chce postavit byty o velikosti garsonek až po byty mezonetové. „Cena bytu se bude odvíjet od výsledků jednání o standardním vybavení. Dá se říci, že ceny odpovídají současné době,“ upřesnil Hladík.

Město plány investora podporuje

Plán investora podpořilo i město, které je rádo, že se Přibyslav zbaví přímo v centru odpuzující ruiny. Ta historickou část Přibyslavi hyzdí už několik let.

Bývalí majitelé neměli o údržbu hotelu Klusáček zájem. Předposlední majitel, architekt ze Staré Boleslavi, koupil objekt ze spekulativních důvodů, které mu nevyšly.

Podle rodiny Kasalových, která v sousedství hotelu léta žije, má zánik hotelu, který byl dřív majetkem spotřebního družstva Jednota Havlíčkův Brod, na svědomí „divoká“ privatizace počátkem 90. let minulého století. Tehdy se mnohdy historicky cenné objekty neuváženě prodávaly různým „zlatokopům“, kteří s nimi chtěli jen kšeftovat.

„Jsem rád, že se s přestavbou hotelu konečně začne. Nabídka rozšíří možnosti bydlení v Přibyslavi, kde je velký zájem o byty. A to byty nejen nájemní, ale také o byty, které si zájemce může koupit do osobního vlastnictví. Město bohužel žádné nabídnout nemůže,” komentoval záměr firmy starosta města Jan Štefáček.

„Těžko říci, jaká bude poptávka po nových bytech. Podle současného zájmu klientů jdou na odbyt především domy a pozemky. Prodej bytů například v panelových domech stagnuje,“ zhodnotil situaci na trhu s realitami majitel realitní kanceláře Milan Plodík z Havlíčkova Brodu.

Zajímavá lokalita

Jak vysvětlil Vlastimil Hladík, firma Chládek a Tintěra koupila bývalý hotel ze dvou důvodů. „Určitě nás oslovila zajímavá lokalita. A pak přestavba hotelu na bytový dům patří do nejnovější strategie firmy, která se snaží jít i cestou vlastních projektů a zajistit tak v neposlední řadě i dostatek pracovních příležitostí pro zaměstnance,“ vysvětlil Hladík s tím, že podobný projekt chce firma Chládek a Tintěra uskutečnit i v Havlíčkově Brodě. Tento projekt ale ještě není v takové fázi jako je bytový dům v Přibyslavi.