V rámci projektu Regionální centrum mediální výchovy tak učitele čeká po prázdninách pokračování kurzů a další setkávání s profesionálními novináři.

„V tomto končícím školním roce jsme připravili a odučili dva moduly mediální výchovy v Jihlavě a Havlíčkově Brodě. Také jsme domluvili učitelům návštěvu v pražských redakcích Lidových novin a online deníku Aktuálně.cz, která sklidila velký úspěch. Pokračovat budeme po prázdninách dalšími moduly a chystáme zahájit výuku pro učitele v Třebíči,“ popisuje koordinátor Milan Pilař.

Úspěšní pedagogové, kteří absolvují devět modulů, obdrží vedle certifikátu pro své školy také zdarma software pro školní internetový časopis včetně proškolení týmu a následného servisu a konzultací.

Každý z účastníků získá také metodický materiál pro výuku mediální výchovy na školách. Zájemci o projekt se mohou informovat na webu www.vysocina-medialne.cz a www.centrumvysocina.cz.

Jednotlivé moduly jsou připraveny jako aktivní kurz. Vedle teoretického základu získávají učitelé praktické rady a tipy, jak aplikovat prvky mediální výchovy do svých předmětů.

„Vášnivá debata se strhal nad používáním Facebooku. Mezi učiteli jsou jak odpůrci, tak příznivci. Několik učitelů dokonce popisovalo, jak řešili kyberšikanu,“ říká lektorka Eva Fruhwirtová. A prozrazuje perličku: „Probírali jsme téma vlastnictví médií a změny po roce 1989. A když jsme narazili na koncesionářské poplatky, tak někteří nevěděli, o co se jedná. A jedna skupina nebyla schopna říct, v jaké výši je každý měsíc jejich rodiny platí.“

(dop)