K projektu Šance rodině i zaměstnání se přihlásil Domov pro seniory U Panských, který je v současné době veden i v databází zaměstnavatelů přátelských rodině. „Zařízení dlouhodobě podporuje slaďování rodinného života a zaměstnání, protože si myslíme, že do života každého z nás by se měla vejít jak práce, tak i rodina, přátelé, vztahy s ostatními lidmi, sport, zájmy, cestování, duchovní záležitosti a další,“ zdůraznila význam projektu v domově pro seniory ředitelka hana Hlaváčková.

Proto z důvodu stabilizace zaměstnanců a jako prevenci syndromu vyhoření domov pracovníkům umožňuje například zkrácené úvazky, pružnou pracovní dobu čerpání celodenního náhradního volna, či pro administrativní pracovníky možnost práce z domova.

„V případě, že musí pracovník pečovat o blízkou osobu, ale i z jiných důvodů umožňujeme i dlouhodobé neplacené volno,“ doplnila ředitelka.
Možnost využít tyto benefity je ale dána pracovní pozicí, například pružná pracovní doba či práce z domova není nabízena zdravotním sestrám či pečovatelkám, ty pracují ve směnách s pevnými začátky a konci pracovní doby. „Ale tam, kde je to možné, snažíme se zaměstnancům vždy vyjít vstříc,“ doplnila ředitelka.

Organizace rovněž udržuje kontakt s pracovníky na mateřské či rodičovské dovolené, snaží se usnadnit jim návrat z mateřské či rodičovské dovolené, uplatňuje rovný přístup k zaměstnancům a nabízí rovné příležitosti.