Ta stávající ve vzdálenější staré školní budově z roku 1856 už je totiž značně nevyhovující a město už do ní nechce nadále investovat peníze.
Ideálním řešením by tedy podle starosty města Jiřího Rainiše byl vybudování zbrusu nového pavilonu podle evropských regulí, kam by se mohlo umístit zhruba šest nových tříd a škola by se tak navíc zkompletovala do jednoho prostoru. Tento plán však prozatím naráží na jeden podstatný zádrhel. Vedení města musí nejdříve na postavení nové budovy sehnat peníze.

„Vše je v podstatě připraveno, dokumentaci na projekt už máme. Ze svého rozpočtu to ale určitě nepostavíme, ale budeme se snažit peníze sehnat. Snad to dobře dopadne,“ konstatoval Rainiš.

„Nové prostory bychom ovšem už opravdu potřebovali. Do staré budovy jenom stále investujeme nemalé peníze, což nejde donekonečna. Navíc je podle současných požadavků hygieny na provoz vzdělávacích zařízení i její poloha nevyhovující. Pokud by se nám tedy podařilo sehnat dostatek financí, staré školy bychom se za symbolickou cenu rádi zbavili a poskytli ji k nějakému vhodnějšímu účelu,“ dodal Rainiš.

Pokud se však radnici nepodaří získat potřebný balík peněz, bude se ve staré budově pokračovat i za cenu dalších investic ve vyučování i nadále.