Nehledě k tomu, že to je obec upravená, žije čilým společenským i sportovním životem, a navíc tam mají také netradiční a zajímavé muzeum. Vše je řečeno již v jeho názvu: Stodola krásných krámů.

Muzeum je umístěno v obecní stodole přímo u silnice v centru obce. Jeho zřizovatelem je Občanské sdružení Vepříkov. Ovšem duší všeho je čilá paní Jaroslava Stehnová, která po svém otci zdědila i umění kovářského řemesla. Posláním zmíněného sdružení je činnost v oblasti historie a tradic Vepříkova a jeho okolí.

Proto ve stodole najdete mnoho téměř zapomenutých předmětů a zařízení, jež používali naši pradědové i prababičky v běžném životě, nebo rozličné nářadí dnes již neexistujících řemeslníků. Věřte, je tam co obdivovat: sto let starý slabikář na historické školní lavici, nádobí, které hodně pamatuje, narovnané ve stařičké kredenci, dřevěné necky s valchou, rádia našich dědečků a na trámu pověšené stále tikající letité hodiny.

Ve vepříkovské stodole je toho k vidění ještě mnohem víc, hezky to vše charakterizuje jeden zápis v bohatě popsané knize návštěvníků:
„Vše velmi krásné a vzácné, ale nejvzácnější je samotný nápad. Jak je možné, že nás na našich vesnicích nic podobného nenapadlo?“

Jiří Víšek