Miliony korun investovaly, nebo ještě investovat budou, samosprávy v Dolním Městě a Světlé nad Sázavou do zázemí fotbalových klubů.
„Nová hrací plocha a moderní kabiny byly pořízeny nákladem sedmi milionů korun,“ uvedl předseda dolnoměstského fotbalového klubu Pavel Vaňkát a dodal, že hřiště bylo zvětšeno a vybaveno automatickým závlahovým systémem, nechybí ani drenážní odvodnění. „V objektu kabin je kromě moderního zázemí pro fotbalisty a rozhodčí i klubovna pro čtyřicet lidí,“ pokračoval Vaňkát.

V nedaleké Světlé nad Sázavou si na nové zázemí budou muset ještě tamní fotbalisté nějaký čas počkat. Práce už ale začaly. Odstartovaly je před několika dny těžké stavební stroje demolicí objektu starých kabin. Ty ke světelskému fotbalovému hřišti patřily od roku 1958.
„Stavělo se tenkrát svépomocí. Jediným zedníkem byl důchodce Špála. Při stavbě další odborníci nepomáhali, stavělo se proto tak, jak se stavělo. Proto například nebyly kabiny dostatečně izolovány,“ zavzpomínal nestor sportu ve Světlé nad Sázavou František Trtík. Po menších úpravách sloužil objekt kabin až do současnosti.

Světelští zastupitelé koncem června uvolnili prostředky určené na rekonstrukci místního fotbalového zázemí. V první etapě budou za 6,2 milionu korun postaveny šatny, místnost pro rozhodčí, bufet a další klubové zázemí. Ve druhé přijdou na řadu tribuna pro diváky, další šatny, sklad, garáž a místnost pro správce. Vše za 4,8 milionu korun. S financováním městu pomůže i Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. To do Světlé pošle čtyři miliony korun.

Úvodní etapa stavby by měla být dokončena koncem listopadu letošního roku.