Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Známý park Budoucnost dozná změn

Havlíčkův Brod – Jedna z největších investic vynakládaných v současnosti městem je revitalizace Cihlářského potoka, který protéká parkem Budoucnost. Práce jsou už v plném proudu.

2.8.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: Foto: Deník

Takřka padesát milionů korun, které jsou z podstatné části čerpány z fondů Ministerstva životního prostředí, je využíváno na stavbu protipovodňových opatření. Rizikových míst v celé lokalitě, která se táhne v délce několika kilometrů, je totiž hned několik. „Projekt také sleduje revitalizační a krajinotvornou úpravu břehových partií nejen potoka ale i rybníků a jejich bezprostředního okolí,“ řekl radní města Libor Honzárek.

V okolí potoka panuje skutečně čilý stavební ruch. „U jednotlivých rybníků dojde například k úpravě požeráků, výpustí nebo bezpečnostních přelivů, dále pak k navýšení a zpevnění hrází, čímž se automaticky zvýší kapacity vodních ploch,“ vysvětlil Honzárek.

V louce nad rybníkem Cihlář bude navíc vybudován poldr s výškou hráze téměř tři metry. Ten bude připraven pojmout v případě potřeby až 50 tisíc kubíků vody. Alespoň pro představu, toto představuje jezero o ploše zhruba tří hektarů. Ostatní rybníky by měly zajistit navíc dalších přibližně 100 tisíc kubíků povodňových vod.

Kolemjdoucí již mohou vidět i stav prací. V současné době je totiž část projektu od rybníka Štičí po Hajdovec již téměř dokončena, avšak dílo bude kompletně předáno až během příštího roku.

Letos ještě bude provedena úprava rybníka Cihlář a část toku až po rybník Rantejch. A co je pro místní důležité, příští rok se bude pracovat v oblíbeném parku Budoucnost. A některé změny se lidem líbit nemusí.

Dojde i na kácení

„I tyto práce si bohužel vyžádají mnohé kácení stromů podél vodoteče. Tyto stromy však budou nahrazeny jinými tak, aby mohly lemovat nový tvar koryta. Odstraněny budou i nevzhledné panelové monolity na břehu rybníka Hastrman,“ informoval radní města.

Po dokončení se však prý bude moci městský park představit lidem ve výrazně lepším světle. „Jeho rekreační potenciál bude navýšen a minimalizována bude obava z dopadů případných škod, způsobených rozvodněným potokem,“ upozornil Hozárek.

Celá akce je od počátku vydatně podporována i ekology, kteří se na její tvorbě významně podíleli. „Revitalizace s sebou přináší i zlepšení životního prostředí,“ konstatoval Václav Hlaváč z havlíčkobrodské Agentury ochrany přírody a krajiny. Podle něj totiž bylo v lokalitě v minulosti provedeno hned několik necitlivých změn, které jsou v současné době napravovány.

Autor: Jakub Janáček

2.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Osm politiků z Kraje Vysočina se účastnilo netradiční předvolební debaty Deníku
49

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Ilustrační foto.

Politika je v kraji pánská jízda

Školní zahrada se změní v místo relaxace i vzdělávání

Havlíčkův Brod - „Pomáhám, protože chci", to je společné motto pro 72 hodin dobrovolných aktivit po celé ČR, které pomohou lidem, nebo přírodě v našem okolí. Již pátým rokem ji pořádá Česká rada dětí a mládeže.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Stranné u Telče usmrtil dítě zemědělský stroj

Vysočina – V pondělí 16. října se ve vsi Stranná na Jihlavsku stala velká tragédie. Došlo tam k dopravní nehodě při níž zemřelo nezletilé dítě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení