Jenže to je jen třešnička na dortu. Ve Sluneční zátoce na příchozí budou čekat hordy pirátů, kteří budou pro zlato, čest či čiré šílenství bojovat na souši i v lodích, a rozhodně ne holýma rukama. Držet v nich budou množství sečných i palných zbraní „velikostí i účinků rozličných“.

Zátoka se otevírá ve 13 hodin, připravena bude krčma, tržiště i řemeslníci, u nichž si budou moci příchozí vyzkoušet řemesla. Bitva pirátů se strhne v 15 hodin a během ní vystoupí i hudební skupiny Rumrajch a Crazy Crash.

„Ona avízovaná poprava se odehraje také po 15. hodině, a pozor: jakýkoliv pokus o záchranu odsouzeného bude piráty potlačen. Zločinec je totiž obviněn z pirátství, hrdelních zločinů, zajetí sedmero rybářských lodí, uvedení rybářů ve strach o jejich životy a navíc uloupil prý i dva sudy moučných červů,“ prozrazují organizátoři.

Kdo se chce vydat na piráta podívat, má možnost: autem, kolmo i motorkou či pěšky z Ledče ulicí Z. M. Kuděje proti proudu řeky - furt a furt až tam. Cesta je špatná, místy ještě horší… Vlakem se tam lze dostat z trati Světlá – Čerčany, zastávka Vilémovice – po mostě přes řeku a po proudu, coby kamenem dohodil, a zbytek došel pěšky. Lodí - po řece Sázavě - mezi Stvořidly a Ledčí nad Sázavou - ale pozor na piráty. Akce se koná za každého počasí.

Autor: Hana Tonarová