„Benefiční akcí se snažíme každoročně povzbudit veřejnost k návštěvě krásného parku Psychiatrické léčebny, přiblížit moderní psychiatrii a její některé léčebné metody, které našim pacientům poskytujeme, a to jsou hiporehabilitace, canisterapie, arteterapie. Chceme vytvořit příjemné společenské odpoledne a vyzdvihnout vzájemnou solidaritu mezi lidmi“, vysvětluje záměry pořadatelů Andrea Mašková z Nadačního fondu pro hipoterapii v Psychiatrické léčebně Havlíčkův Brod.

Program akce začíná ve 13.30 v areálu Psychiatrické léčebny v blízkosti objektu stáje.
V jeho rámci budou připraveny netradiční soutěže pro děti s odměnou, arteterapeutická dílna, v dramatickém ztvárnění se představí hiporehabilitační koně a terapeutky společně s klienty a s tanečníky ze Slaného, velmi zajímavé bude spřežení kladrubských hřebců a drezúra koní, výcvik služebních psů Policie ČR, zahraje cimbálová kapela z Frenštátu pod Radhoštěm.

V programu vystoupí společenství ohně Novus Origo, studio orientálních tanců Latifa, těšit se můžete na představení psího plemene pudl, připraveno je bohaté občerstvení ve stáncích a rožněné sele.

Diváci zvolí koně sympaťáka
„Probíhat bude divácká volba Kůň sympatie a na závěr se návštěvníci svezou na hiporehabilitačních koních,“ doplnila Andrea Mašková. Návštěvníci mohou zakoupit výrobky terapeutických dílen a finančně podpořit hiporehabilitaci v Psychiatrické léčebně Havlíčkův Brod.
Tisková beseda k benefici se uskuteční v úterý 16. srpna 2011 v 9.00 v prostorách Muzea Vysočiny v Havlíčkově Brodě za účasti pořadatelů. Letní benefice brodské Psychiatrické léčebny se těší i přízni populárních osobností. Patronát nad ní převzala v minulosti třeba zpěvačka Marta Kubišová nebo herec Vladimír Javorský.