Budou tu totiž pořádat druhý ročník Novoveské bramboriády a soutěžit o nejchutnější bramborák. „Prvního ročníku soutěže o nejlepší bramborák se zúčastnilo přes deset soutěžících, mezi nimiž nechyběli ani muži. Jeden z nich se dokonce umístil na druhém místě. Místní ženy, které se soutěže nezúčastnily, připravily slaná i sladká jídla z brambor, která mohl každý ochutnat a hned si vzít i recept. To se návštěvníkům opravdu líbilo, protože to často byly opravdu netradiční pochoutky. Doufáme proto, že se nám vydaří i letošní druhý ročník bramboriády,“ přála si starostka Nové Vsi u Světlé Jarmila Bártová.

Porota z hostů

Přinést své kulinářské výtvory může kdokoliv. Kdo se ale chce s ostatními kuchaři utkat v soutěži o nejchutnější bramborák, musí jich před místní kulturní dům přinést nejméně deset, a to v době od půl druhé do dvou. Porota složená z hostů je anonymně posoudí. Vítěz obdrží originální keramickou medaili.

Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří dají před plným žaludkem přednost kulturnímu požitku. Bramboriáda začíná ve dvě hodiny odpoledne a její program je opravdu nabitý.

„Písničkář Pavel Lutner tu byl již minulý rok, kdy tu zazpíval dokonce i písničku o bramborách. Letos jsme si přáli pozvat také nějakou známou osobnost. Nakonec se nám podařilo získat herce Františka Švihlíka, který si s návštěvníky bude povídat o natáčení Četnických humoresek,“ řekla Bártová.

Novovesští nezapomněli ani na drobotinu, v plánu jsou i bramborové soutěže a pohádka Kocour v botách. Dopoledne bude rovněž vyhrávat kapela Vysočinka, v osm hodin večer začne taneční zábava pod taktovkou skupiny Variace. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do kulturního domu.

Zuzana Klementová