Se začátkem letošního školního roku ale mohou Krucemburští s klidem říci, že je vše hotovo.

V minulých dnech bylo totiž na budově definitivně dokončeno zateplení stěn a výměna oken, kdy v zimě znatelně profukovalo. Celá akce sice spolkla nemalé peníze, ale zařízení pro předškoláky září novotou do dáli.

„Celkové uznatelné náklady na přestavbu činily 1 milion a 780 tisíc, z toho 85 procent bylo hrazeno z evropských fondů a pět procent zaplatilo ministerstvo životního prostředí. Zbytek ze všech potřebných peněz, což představuje více než jeden milion korun, jsme investovali my, “ konstatoval starosta Krucemburku Jiří Havlíček.

Příjemné prostředí

Když vejdete do útrob školky, takřka okamžitě nabydete dojmu, že právě takto by mělo ideální prostředí pro nejmenší vypadat. Vše čisté, úhledné, vymalované veselými barvami a velmi prostorné. Školka disponuje i bezbariérovou toaletou, velkými šatnami a třemi rozlehlými třídami. Stejně příjemně působí i zařízení zdejší kuchyně a výdejny jídel pro děti, které v současné době již splňuje veškeré nutné hygienické požadavky.

„Jsme se vším spokojeni a myslím, že i dětem se tu víc líbí,“ usmála se ředitelka Martina Misařová.

S faktem, že budova, do které dochází v průběhu roku takřka osmdesátka malých capartů, už snad do budoucna nebude polykat tak velké finanční prostředky z rozpočtu obce jako doposud, je spokojen i Havlíček.

„Investovali jsme sem prakticky průběžně, navíc se zde dost peněz také protopilo, ale je snad již zřejmé, že jsme zde se všemi nejdůležitějšími úkoly hotovi,“ dodal spokojeně starosta Krucemburku. Ten ještě na závěr prozradil, že v blízkém horizontu se připravuje i případné zateplení sousední budovy základní školy.