Závod se koná v městských sadech Šeptouchov v Ledči nad Sázavou. Trať vede po lesních a polních cestách. „V patnácti kategoriích se představí věkově pestrá paleta závodníků, od předškoláků až po veterány,“ přiblížil sekretář závodu a člen pořádajícího Lyžařského klubu v Ledči nad Sázavou, Martin Makeš.

Délka tratí je upravena pro každou kategorii, například předškoláci poběží jen 170 metrů, mladší žáci a žákyně 1000 metrů, juniorky a ženy poběží 2000 metrů, junioři, muži a veteráni poběží 8000 metrů.

„Tři vítězové v každé kategorii obdrží diplom a věcné ceny, absolutní vítězové v kategorii muži a ženy pak získají cenu starosty města,“ popsal Makeš. Závod mužů a žen je zařazen do série závodů O pohár Melechova.

„Počet účastníků je spíše stabilní, každoročně se na start dostaví zhruba 80 až 100 závodníků. Většina závodníků se přihlásí až přímo na startu. Počasí může také návštěvnost ovlivnit, ale většinou nám počasí přeje, tak doufám, že ani letošní ročník nezhatí zima a déšť,“ popřál na závěr sekretář závodu Martin Makeš.

Kompletní propozice závodu najdou zájemci na webových stránkách pořadatele www.lkledec.cz.