Prostory domova, kde žije 113 seniorů, si jen během dopoledne prohlédly desítky návštěvníků. Domov ve Ždírci u Polné prochází v současné době náročnou rekonstrukcí. Jeho obyvatelé se do něj měli přestěhovat už letos, ale stěhování se odkládá na jaro roku 2012.

„První etapa rekonstrukce domova měla být provedena letos na podzim, během října a listopadu, ale objevily se vážné problémy s fasádou,“ vysvětlila ředitelka domova Martina Matějková a popsala, jak budou rekonstrukční práce ve Ždírci postupovat. V první etapě se ve zrekonstruovaných prostorách zmenší počet lůžek ze současných 90 na 54. „Dřívější mnohalůžkové pokoje se tak změní ve dvoulůžkové, což výrazně přispěje ke konfortu ubytování našich seniorů,“ zdůraznila ředitelka Matějková.

Nové pokoje budou mít také vlastní sociální zařízení, v domově vzniknou nové společenské prostory a přibude i nová terasa.

Uvolněné prostory v nemocničním parku ale neobydlené nezůstanou. Přestěhují se do nich senioři z havlíčkobrodského domova U Panských. Tím ale stavební práce ve Ždírci u Polné neskončí. Ve druhé etapě bude k budově stávající na zeleném drnu přistavěna budova nová.
Tento obejekt bude mít 60 lůžek. Vznikne tak domov se zvláštním režimem pro seniory Ždírec II. Ten bude určen pro obyvatele postižené Alzheimerovou nemocí.

Podle ředitelky Matějkové klientů postižených touto nemocí v řadách žadatelů neustále přibývá. Domov eviduje asi 80 žádostí, na jejich vyřízení se čeká nejméně osm měsíců.