Obsluhu baru King Diamond v havlíčkobrodské Dolní ulici přepadl včera krátce po půlnoci maskovaný muž. S kapucí a černou kuklou na hlavě, s největší pravděpodobností i s nožem v ruce, donutil obsluhu, aby mu vydala peníze. Barmanka ho uposlechla, otevřela trezor a vydala mu pětadvacet tisíc korun. Kromě leknutí žádnou další újmu neutrpěla.

„Pachatel se po celou dobu přepadení choval klidně a barmance měl říct, že jí nic neudělá, když mu vydá peníze. V jednu chvíli dokonce vyndal z kasírtašky tisíc korun a tuto částku v baru zanechal. Pak podnik rychle opustil,” popsala detaily činu mluvčí havlíčkobrodské policie Jana Mazourová a pokračovala: „Muž byl vysoký zhruba sto osmdesát pět centimetrů a měl sportovní postavu. Oblečen byl do modrých riflí a mikiny s kapucí tmavé barvy. Na hlavě měl kuklu jen s otvory pro oči”.

Dvakrát Brod, jednou Jeníkov
Uvedený bar ale nebyl jediným nočním podnikem v Havlíčkově Brodě, který byl v průběhu tohoto měsíce přepaden. Čtvrtého října si pro třiačtyřicet tisíc přišel do baru Starr v Žižkově ulici maskovaný pachatel. S nožem v ruce donutil obsluhu, které neublížil, k vydání peněz. Podle obsluhy byl robustní a zhruba sto devadesát centimetrů vysoké postavy.

„Policie na objasnění obou případů intenzivně pracuje,” poznamenala Mazourová a připomněla, že kriminalisté mají rozpracováno i vyšetřování loupežného přepadení baru v Golčově Jeníkově. K tomu došlo pro změnu v červenci.