Rodinné týmy měly možnost si ve vánočních dílnách zhotovit různé vánoční ozdoby nebo dárky.

Mezi pravidelné účastníky patří i Jana Neugebauerová s manželem Tomášem a dětmi Markem a Klárkou. Ti všichni vyráběli vizovické figurky. „Chodíme sem pravidelně každý rok, nejraději na vizovické, věnce nebo keramiku. Minule byl manžel se synem na keramice a vyráběli vánoční ozdoby a betlém, letos jsme všichni tady v dílně vizovických figurek,” sdělila Jana Neugebauerová.

V keramické dílně jsem natrefil na Petra Beránka se synem Šimonem. „Jsme tu letos poprvé, minule tady byla se synem moje žena. Vyrábíme si tady vánoční svícen a pohár, předtím jsme si byli poslechnout koledy,” popsal Petr Beránek z Havlíčkova Brodu.

Další zastávkou je dílna pletení z pedigu. Malá Verunka Machová tam právě tvoří mističku. „Jsme tu letos poprvé a moc se nám líbí vyrábět věci z pedigu,” hlásí svorně Verunka Machová a Lukáš Hanzal.

V dílně, kde se vyráběly závěsné dekorace - pomandery - mě přivítala už jen prázdná třída a dvě nadšené učitelky, Štěpánka Kerelová a Ludmila Mlynářová. „My jsme měli tak šikovné lidi ve skupině, že už měli všichni brzy hotovo,” hlásily radostně učitelky.

Dílen bylo osmero druhů: adventní věnce, vizovické figurky, malovaná sklíčka, vánoční závěsná koule, pedig, keramika, svíčky a závěsná dekorace pomander.
„Akci pořádáme již šestým rokem a letos byl zájem dětí i rodičů tak velký, že jsme bohužel některé museli i odmítnout,” informoval ředitel školy, Miloš Fikar. „Přihlášeno bylo 350 lidí, ale podle mých odhadů se tu za dopoledne objevilo určitě tak pět set návštěvníků. Důležité je, že rodiče s dětmi odcházejí spokojení,” řekl Miloš Fikar.

„Toto setkání má název Darujme si čas, a jde skutečně o to, darovat si čas, zastavit se v předvánočním shonu, posadit se a něco hezkého si s dětmi vyrobit,” přiblížil ředitel. Jak sám podotkl, jeho zásluha na organizování akce je prý minimální. „Hlavní dík patří všem učitelkám, které se o dílny starají a které celé toto krásné setkání připravily,” poděkoval na závěr ředitel základní školy Wolkerova.