Ani po pondělní fotografické identifikaci osobního automobilu totiž zřejmě nejsou vyšetřovatelé moudřejší. Právě osobní automobil, do kterého muž dívku lákal, může být klíčem k celému případu. Vozidlo nejspíš černé barvy se včera pokusila dvanáctiletá školačka rozpoznat na policejních snímcích. „To auto, které mi ukazovali, ale bylo jiné,“ uvedla včera dívka.

„Mělo jít o velké tmavé terénní vozidlo s černými skly. Muž sledoval, jak si dcera koupila zmrzlinu a vydala se k centru. Pak se rozjel za ní,“ uvedl už dříve otec dvanáctileté dívky Petr V.

Řidič posléze u dívky přibrzdil, stáhl okénko a začal na ni mluvit. „Zastavil, vystoupil z auta a šel ke mně. Ptal se mě, jestli bych nešla na kafe a jestli si nechci sednout do auta. Měla jsem velký strach, rozplakala jsem se a utekla zpátky domů. Auto pak odjelo pryč,“ popsala událost dívka.

Dávají pozor

Nepříjemná událost ze začátku září tak i přes snahu policistů stále není vyřešena. „Je to hodně nepříjemné, byli bychom rádi, kdyby to už bylo za námi,“ konstatoval otec. Rodiče si však prý na svoji dceru dávají větší pozor a více ji během jejího volného času kontrolují.

„Do školy chodí jen s kamarádkou, více kontrolujeme její příchody domů a také ji pro jistotu častěji telefonujeme,“ vyjmenoval opatření Petr V. Podobné případy se v uplynulých měsících objevily na více místech Vysočiny. Policisté šetřili obtěžování dětí například v Lukách nad Jihlavou nebo Kamenici u Jihlavy.