Taková je Miss Junior Kraje Vysočina, Zuzana Rajdlová ze Světlé nad Sázavou, jinak také patnáctiletá studentka gymnázia. Do soutěže se přihlásila i díky zkušenostem své spolužačky.

„Moje spolužačka se loni stala Miss Junior Kraje Vysočina. Byl to pro mě takový návod. Chtěla jsem prostě něco dokázat, někam to dotáhnout, zažít něco nového a neobvyklého. Netajím se tím, že jsem velmi ambiciózní a cílevědomá. Tvrdě jsem na sobě dřela, a i proto jsem se dostala tak daleko. A mým největším přáním je herecká kariéra Hollywoodu. V Americe navíc odmalička žije a studuje moje sestra,“ řekla Zuzana Rajdlová.

To, že má k tomuto zdánlivě nereálnému přání patnáctiletá studentka dobře našlápnuto, dokazují také její koníčky. Věnuje se divadlu, žurnalistice, modernímu tanci a bojovému umění kung-fu. „Deset let chodím do dramatického kroužku, kde hraju různé scénky a recituji. Po gymnáziu bych chtěla zkusit přijímačky na konzervatoř. Jinak píšu do světelských novin a nyní jsem dokončila svoji první knihu, kdyby mi ji někdo vydal, bylo by to super,“ přiblížila studentka.

Rodina fandí

Ve všech jejích snahách ji navíc podporují i rodiče. Hlavně tatínek sledoval s velkou radostí Zuzaninu náročnou cestu soutěží. Vyhrála krajské kolo, a probojovala se tak až do celorepublikového finále, mezi dvanáct nejlepších dívek. „Jsem taková tatínkova holčička, protože jinak jsou u nás v rodině samí kluci. Mám tři bratry a třináct bratránků. Dráhu modelky mi táta předpovídal, už když jsem byla hodně malá,“ dodala se smíchem Miss Junior. Díky soutěži, která je určena dívkám od patnácti do jednadvaceti let, poznala zákulisí českého šoubyznysu i modelingu. Seznámila se tak například s módním návrhářem Miroslavem Bártou, Rudou z Ostravy a raperem Rytmusem.

„Byly to mé úplně první zkušenosti s modelingem. Na modeling jsem předtím nepomýšlela, to až teď, asi jsem na to už dost zralá. Tyto zkušenosti změnily můj pohled na život. Utvrdilo mě to v tom, že musím být cílevědomá a nic nevzdávat. Celé to prostředí na mě působilo tajemně, musela jsem se nejprve otrkat a zvyknout si na něj,“ popsala Zuzana Rajdlová.

Vysočinská Miss Junior, která díky soutěži během tohoto roku poznala pozlátko světa slavných i tvrdou práci miss a modelek, nyní čekají další povinnosti. Převezme totiž záštitu nad kampaní, zaměřenou na boj proti mentální anorexii a bulimii a na propagací zdravého životního stylu.

Zuzana Musilová