Ta by měla být projednávána zítra, a právě proto se do Prahy sjede několik desítek vedoucích činitelů obcí, kterým by měla novela přinést více peněz do rozpočtu na úkor větších měst.

„Podle posledních ohlasů se zdá, že pochod skutečně bude. Sejdeme se odpoledne na náměstí Jana Palacha a půjdeme k úřadu vlády. Tam chceme ještě naposledy před jednáním poslance na důležitost novely upozornit,“ uvedla organizační manažerka Sdružení místních samospráv České republiky, Edita Nezvalová.
Starostové z Havlíčkobrodska sice v drtivé většině tyto snahy podporují, avšak kvůli pracovnímu zaneprázdnění bude zřejmě jejich účast spíše ojedinělá. „Bohužel, mám hodně práce, ale kdybych měl čas, určitě bych do Prahy jel,“ nechal se slyšet starosta Krucemburku Jiří Havlíček. Stejně je na tom například prý i Jaromír Vadinský z Leštiny u Světlé, nebo starosta Veselého Žďáru Josef Zadina.

„Pokusím se však ještě dojednat záskok, který by do Prahy jel místo mě,“ poznamenal Zadina. „Sami nevíme, jaká bude účast. Očekáváme snad alespoň sto padesát lidí,“ dodala Nezvalová.