Z těch, které v pondělí Deník oslovil, se k protestu přidají pouze v Havlíčkově Borové. Výuka tam ve středu začne až od devíti hodin.

Stávkovat se však například nebude v Přibyslavi. Podle ředitele školy, Luďka Ježka, nedostali přibyslavští učitelé žádné podrobné informace z odborové organizace, proto bude vyučování probíhat zcela normálně.

Také na Základní škole Komenského ve Světlé nad Sázavou zasednou žáci do lavic v osm hodin ráno jako každý jiný den. „Nároky učitelů podporujeme, ale výuky žáků se žádné omezení týkat nebude,“ informovala hospodářka školy Libuše Doležalová. Standardní den prožijí i žáci na havlíčkobrodské základní škole Wolkerova.
Jak potvrdil její ředitel, Miloš Fikar, na škole odbory nejsou a o stávce nemá žádné informace. Ani v nedaleké Ledči nad Sázavou nebude středeční den jiný než obvykle. „Zatím žádné informace o stávce nemám, takže v tuto chvíli nepočítám, že by se do ní některý z našich učitelů zapojil. Vyučování bude pro žáky začínat jako obvykle,“ sdělila ředitelka základní školy v Ledči nad Sázavou Petra Vágnerová.

Středeční den začne také pro žáky v Libici nad Doubravou stejně jako každý jiný všední den. Ani tam se škola podle vyjádření ředitelky Hany Jouklové do protestu odborů nezapojí, a vyučování tak žákům začne jako obvykle. „Kdo se bude chtít připojit, tomu to samozřejmě umožníme. Vyučování však bude probíhat dle rozvrhu,“ uvedla ředitelka havlíčkobrodské Základní školy V Sadech Věra Gablechová.

Připomeňme, že díky čtyřem miliardám navíc si mají v nové platové tabulce polepšit prakticky všichni učitelé. Podle šéfa školských odborů Františka Dobšíka jde prý však pouze o příslib. „Navíc se má vyhláškou zrušit věkový automat, který zaručoval úměru mezi odpracovanými lety a platem,“ nechal se slyšet Dobšík.

reportéři Deníku