Na lednový termín 2012 jsme pro zájemce přichystali kurz se zaměření na resuscitaci dětí. Kurz povede vedoucí lékařka intermediární péče o novorozence lékařka. Magdalena Chvílová-Weberová,“ informuje mluvčí brodské nemocnice Petra Černo.

Kurz laické resuscitace je novou aktivitou nemocnice pro širokou veřejnos,jehož hlavním cílem je přiblížit, jak podat první pomoc, a tedy jak zachránit v případě potřeby život svým blízkým nebo člověku, který to právě potřebuje.

„Každému z nás se může stát, že bude účastníkem dopravní nehody nebo před ním na ulici zkolabuje neznámý člověk a bude potřebovat naši pomoc,“ upozorňuje mluvčí Černo.

První kurz se uskutečnil 25. května za účasti 8 zájemců z řad široké veřejnosti. Každý z účastníků obdržel certifikát o absolvování kurzu a kartičku rychlé pomoci. „Kurzem účastníky provedla vrchní chirurgického oddělení p. Marie Kafková společně se staniční sestrou chirurgické JIP Danou Šolcovou a staniční sestrou interní JIP Zdeňkou Knobovou. Kurzem již prošlo 50 účastníků,“ informuje mluvčí Černo.

Kurz chce přirozenou i zábavnou formou veřejnosti přiblížit problematiku resuscitace a první pomoci. Kurz probíhá pod záštitou chirurgického oddělení každou poslední středu v měsíci od 17 hodin a je nutné se na něj předem přihlásit.