Riziko infekce na toaletách se díky němu výrazně sníží. „Ve spolupráci se švédskou společností SCA Hygiene Products a její značkou Tork se nám podařilo vylepšit hygienu a prostředí na toaletách naší základní a mateřské školy. Dosavadní kvalitativně méně vyhovující jednovrstvé papírové ručníky budou v naší škole postupně nahrazeny systémem Tork – papírovými ručníky v rolích,“ informoval starosta Jan Martinec.

Tento systém nejen vyhovuje lépe po stránce kvality, ale rovněž výrazně snižuje spotřebu ručníků, čímž se šetří nemalé finanční prostředky, ale také životní prostředí.

„Díky tomuto novému systému se děti dotýkají vždy pouze jednoho ručníku, který skutečně spotřebují a díky kvalitě a savosti papíru rovněž spotřebují až čtyřikrát méně ručníků než dříve.Vysoká kapacita zásobníků společně s úsporným systémem dávkování ručníků také snižuje náklady na jejich obsluhu,“ vysvětlil Martinec.

Podle starosty bylo zjištěno, že až 80 procent přenosných chorob se šíří kvůli nedostatečné hygieně rukou, na kterých zůstává až tisíckrát více bakterií pokud ruce zůstávají vlhké a nejsou správně osušeny. „Je tedy dobrou zprávou, že při správných hygienických návycích teď mají děti opět méně příležitostí onemocnět,“ konstatoval Martinec.