Speciální button, neboli hezky česky placka, s nápisem Jediné místo, kde mi ještě půjčí, rozdávaný pracovníky Krajské knihovny Vysočiny u příležitosti 10. výročí, čtenáře pobavil. Mnozí si jej domů odnášeli na památku. Jediné místo, kde mi ještě půjčí, připomíná podle ředitelky Veroniky Peslerové primární poslání knihovny, podle autorky to byl spontánní nápad inspirovaný realitou života.

„Návrh jsem podala až po uzavření soutěže, netušila jsem, že vyhraje,“ přiznala úspěšná autorka, kterou prý baví vymýšlení různých humorných sloganů, přestože to nepatří přímo k její profesi. Renata Píbilová je totiž profesí právnička, což s reklamním byznysem nemá nic společného.„Tvorbou reklamních hesel se nezabývám cíleně, je to spíš můj koníček. Moje kamarádka má internetový obchod s dětským oblečením. Nazvala ho Dětské oblečení s názorem. Pomáhám jí vymýšlet slogany,“ prozradila úspěšná autorka, potvrzujíc, že ty nejlepší nápady přicházejí většinou samy a vtip se vynutit nedá.

Humornými oblečky vybavila i svoje děti. Syn se chlubí tričkem s nápisem Bydlím s matkou, dcerka má zase na tričku výmluvné motto Nepodobám se nikomu, mám vlastní obličej.

„I tenhle slogan vznikl spontánně, jako reakce na dotazy různých tetiček, komu je moje malá dcera vlastně podobná, tak jsem se zdravě naštvala,“ vysvětlila Renata Píbilová, stálá návštěvnice havlíčkobrodské knihovny, která, ač viditelně disponuje originálním smyslem pro humor, zábavnou literaturu nečte. Naopak má v oblibě hlavně poněkud temné skandinávské detektivky nebo vážnou beletrii.

Ani její „civilní“ profese na první pohled moc legrace nenabízí. Renata Píbilová coby doktorka práv, v současné době pracuje jako právník pro Zdravotnickou záchrannou službu Kraje Vysočina. „To byste se divili, někdy je tam humoru až dost,“ konstatovala s úsměvem mladá právnička a dvojnásobná matka, byť už neprozradila, zda se jedná o humor klasický nebo spíše černý.