Důvodem je zahájení výstavby urgentního příjmu. Oznámila to mluvčí nemocnice, Petra Černo. „Od osmé hodiny ranní už nebude možné hlavní vchod používat, a to po celou dobu výstavby. Pro přístup do nemocnice poslouží čtyři vedlejší vchody, a to dva vchody u pavilonů chirurgie a traumatologie v pravém křídle hlavní budovy, dále u pavilonu interny v levém křídle hlavní budovy a poslední vstup bude prozatímně lokalizován jen několik málo metrů vlevo od uzavřeného hlavního vstupu,“ upřesnila Černo s tím, že tento vchod poslouží chodícím pacientům a také pacientům s omezenou pohyblivostí.

Pro dopravu pacientů s omezenou pohyblivostí, které budou přivážet sanitky od šesti do patnácti hodin, využije nemocnice zadní vchod pavilonu chirurgie a současně i vchod na traumatologii. Po patnácté hodině už bude pro příjem pacientů určen pouze vchod na traumatologii.

To ale nejsou všechny změny. Od dnešního rána se změní vchod do interny ve vstup do centrální budovy Nemocnice Havlíčkův Brod. „V průběhu asi dvanácti nadcházejících dnů bude u hlavního vstupu do budovy interních oborů vybudován i dočasný bezbariérový přístup,“ pokračovala Černo.

Pacienti, kteří budou potřebovat ošetření večer a v noci, budou do nemocnice vpuštěni po zazvonění pracovnicemi informačního centra u traumatologie i u pavilonu interny.