„Nový pokoj je určen pacientkám či rodičkám, u nichž je nutná hospitalizace ještě před porodem,“ řekla mluvčí nemocnice, Petra Černo.

Pokoj se nachází ve třetím patře hlavní budovy nemocnice a je moderně vybaven.

Libor Joukl: Ženy si péči zaslouží

„Pacientka má k dispozici televizor, varnou konvici, lednici, telefon a rádio, vlastní sociální zázemí i možnost přistýlky pro blízkou osobu. Vybavení pokoje jsme pořídili za částku přesahující 60 tisíc korun. Sponzorsky ho nechal pro naše pacientky zařídit náměstek hejtmana Kraje Vysočina, Libor Joukl,“ pokračovala Černo.

„Ženy si zasluhují speciální péči. Nový nadstandardní pokoj se mi moc líbí a doufám, že se v něm všechny pacientky budou cítit co nejlépe,“ uvedl Joukl.
Gynekologicko-porodnické oddělení disponuje nyní čtyřmi nadstandardními pokoji. Dva se nacházejí ve třetím patře, kde je gynekologie, dva na čtvrtém patře na oddělení porodnice. Porodní sály v šestém patře nabízejí maminkám boxový systém. Každá rodička má před porodem svůj pokoj s postelí, křeslem, pomůckami pro porod, relaxačními pomůckami a sociálním zázemím. Po celou dobu zde má maximální pohodlí a soukromí, přesto je pod dohledem lékařů a porodních asistentek. Dle své volby si pak volí i způsob porodu.

O nadstandardní pokoje je podle mluvčí Černo, a to dlouhodobě, mezi rodičkami i pacientkami velký zájem.

„Zřízením nového pokoje se snažíme vyjít vstříc poptávce našich pacientek. Porodnické oddělení nemocnice poskytuje vysokou úroveň péče a patří k nejvyhledávanějším oddělením naší nemocnice. Ročně se u nás narodí více než 1 400 dětí. Naše porodnice byla v roce 2004 zařazena agenturou APERIO mezi nejoblíbenější porodnice v ČR,“ připomněla mluvčí.

Ta dodala, že gynekologická část oddělení nabízí pacientkám operace jak klasickou cestou, tak miniinvazními laparoskopickými nebo hysteroskopickými operačními postupy, a řadu dalších velkých i malých operačních výkonů.