Jak již Deník v minulém týdnu informoval, současný majitel objektu ho chtěl obci odprodat. Zastupitelstvo se tak ocitlo v nezáviděníhodné situaci.

Na jedné straně by rádo dům pro potřeby místních zachovalo, na druhé straně by prý byla cena zhruba tří a půl milionů korun pro obecní pokladnu příliš velkou zátěží. Podle vedení obce je také nabíledni, že provozem stánku by Libice jen těžko zbohatla. Jeho přínos by byl hlavně jako služba veřejnosti.

Na poslední zasedání zastupitelstva, které se uskutečnilo v pátek, se tak celá záležitost dostala znovu na přetřes. Majitel, který zároveň vlastní rekreační zařízení Pilnův statek, šel sice s cenou dolů a za objekt požadoval 3,4 milionu korun, zastupitelé se však rozhodli jeho nabídku neakceptovat.

Podle starosty Václava Venhauera ale zatím celá záležitost není jednoznačně uzavřena. „Majitel kulturního domu nabídl zastupitelstvu cenu ve výši 3,4 milionu korun. Vzhledem k tomu, že tato částka je pro náš rozpočet vysoká, rozhodli jsme nekoupit,“ informoval libický starosta s tím, že pokud majitel kulturního domu na objekt nenajde kupce a bude ochoten snížit cenu, zastupitelstvo se bude situací okolo kulturního domu znovu zabývat.

Podle zástupců libických dobrovolných spolků by bylo dobře, kdyby obec měla vlastní kulturní dům, kde by bylo možné pořádat společenská setkání, ale ne za každou cenu.

„Osobně bych byl pro koupi, ale cena se mi zdá přemrštěná,“ konstatoval již dříve například Josef Stehno, předseda místního mysliveckého spolku.

Vedení obce dokonce v nedávné době požádalo občany o spolupráci. Mezi obyvatele městečka se tak dostalo do oběhu takřka 719 anketních lístků, ve kterých se mohli lidé k případné koupi vyjádřit. „Dotazníků, ve kterých se názory na celý problém různily, se nazpět vrátily necelé dvě stovky. My jsme však s takovou odezvou spokojeni,“ dodal starosta Venhauer.

Štěpánka Saadouni, Jakub Janáček