Již příští pondělí začínají dětem školou povinným jarní prázdniny. Rodičům tak opět nastanou starosti, kde, jak a čím zabavit své ratolesti. Pomocnou ruku jim nabízejí střediska volného času.

Například havlíčkobrodské AZ Centrum připravilo pro žáky 1. až 5. tříd čtyřdenní program pod názvem „Neseď doma, pojď se bavit“.

Setkání s hasiči a strážníky
V pondělí se koná keramická dílna, sportování v tělocvičně a v bazénu. V úterý je připravena exkurze v hasičském záchranném sboru, týmová soutěž a hry v přírodě. Na středu organizátoři připravili adrenalinovou hru v Pelestrovském lese s obědem v Pelestrovské hospůdce. Ve čtvrtek se děti budou moci setkat se strážníky městské policie, vyzkouší si střelbu ze vzduchovky nebo šipky. Tento čtyřdenní program je placený. Další možností, kde o jarních prázdninách trávit volný čas, je AZ klub v bývalé škole na Rubešově náměstí, kde si mohou děti zahrát stolní fotbálek, ping-pong, počítačové hry nebo serfovat po internetu. Otevřeno je od pondělí do pátku od 13 do 16.30 hodin.
Na děti nezapomněli ani ve Středisku volného času v Ledči nad Sázavou.

Výlet do Jihlavy
„Stěžejní akcí bude úterní celodenní výlet do Jihlavy určený pro rodiče s dětmi,“ informoval ředitel střediska, Miroslav Hánečka. „Odjíždíme v devět hodin od klubu Céčko na Husově náměstí, od deseti do dvanácti si účastníci užijí radovánky ve Vodním ráji, pak se přesuneme do Cityparku a od čtrnácti hodin půjdeme na filmové představení do multikina. Předpokládaný návrat je kolem půl šesté večer,“ přiblížil Hánečka.

Kromě toho bude ve středu a ve čtvrtek od půl deváté do tří hodin odpoledne otevřen klub Céčko na Husově náměstí. Tam mají mládežníci na výběr širokou paletu aktivit, fotbálek, šipky, stolní i počítačové hry, dílničky a další.

Program pro děti přichystal také kolektiv z chotěbořského Junioru. „V domě dětí a mládeže Junior si budou moci děti vytvořit prázdniny svých snů. Ve středu 22. února v 15 hodin a v pondělí 27. února v 10.30 hodin se budou konat schůzky, na které děti mohou přijít se svými nápady. Z těchto nápadů vybereme ty nejlepší, které pak děti ve spolupráci s pedagogy z Junioru zrealizují o jarních prázdninách,“ přiblížil Pavel Kučera.

Předběžně pro děti také naplánovali výlet do krajského města. V pondělí tak děti z Chotěbořska mohou vyrazit do Vodního ráje a pak do multikina v City Parku. Ve středu od 18 hodin se v Junioru koná Pravěkománie s přespáním.

Lyžování? Záležet bude na počasí
S napětím sledují počasí provozovatelé lyžařských středisek.
„Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby sjezdovka zůstala o jarních prázdninách v provozu, ale vše záleží na počasí. Momentálně máme pětadvacet centimetrů sněhu, ale pokud budou teploty dlouhodobě nad nulou, nebo bude pršet, tak není co řešit,“ konstatoval provozovatel lyžařského areálu sv. Anna u Chotěboře, Jan Odvářka.

Pokud tedy počasí nebude přát lyžování, mohou děti alespoň nazout brusle a vyrazit na stadiony.
Bruslení pro veřejnost chystá na svém zimním stadionu Sportovní centrum Pěšinky ve Světlé nad Sázavou.
„V sobotu 25. února se bude bruslit od 10 do 12 hodin a večer od 20 do 22 hodin. Navíc se od 13 do 16 hodin koná maškarní rej na ledě s diskotékou,“ zve jednatel sportovního centra, Jaroslav Beránek.

„O jarních prázdninách pořádáme bruslení pro veřejnost v pondělí 27. února od 15.30 do 17 hodin a ve středu 29. února, předběžně v čase 15 až 18.45 hodin. Středeční bruslení však bude záviset na tom, zda světelský hokejový A tým bude hrát třetí zápas play off,“ upozorňuje Beránek. „Veřejné bruslení bych pak musel posunout do jiného času, ale to by se návštěvníci dozvěděli na našich webových stránkách. Každopádně pak bude ještě bruslení v sobotu 3. března od 10 do 12 hodin a večer od 20 do 22 hodin. V neděli pak ještě od 10 do 12 hodin,“ zve zájemce Beránek.

Bruslaři si přijdou na své také v brodské Kotlině. Bruslení pro veřejnost se tam koná v pondělí 27. února od 12.30 do 15.15 hodin, v úterý od 12.30 do 15 hodin, ve středu od 8 do 10 a od 12.15 do 14.30 hodin, ve čtvrtek od 12.15 do 14.30 a v neděli 4. března od 18 do 20 hodin.