Hlavním adeptem na koupi objektu je v současné době podnikatel Miroslav Jinek, ale žádná smlouva zatím podepsaná není. Město, které je jedním ze tří společníků, kteří Ostrov vlastní, se však nehodlá s prodejem soukromému podnikateli smířit. V úvahu připadají i právní kroky, které by obchodu mohly zabránit.

Město musí počkat, pak se rozhodne

„Musíme však počkat, zda a jak se bude celý prodej realizovat,“ upozornil brodský starosta Jan Tecl. Teprve poté se zástupci radnice rozhodnou, jestli se bude město bránit. Do té doby je v podstatě ze hry a o podmínkách prodeje nemusí být vůbec informováno.

„Jedná se o snižování majetku společnosti a jeho znehodnocení. Dozorčí rada nesouhlasila s prodejem a ani valná hromada ho neodsouhlasila. Bránit bychom se případně mohli na principu poškození společníka,“ doplnil místostarosta Havlíčkova Bro-du Ivan Kuželka.

„K tomu by ovšem musel být nějaký relevantní důvod. Město jako společníka nelze poškodit, protože do společnosti přistoupilo až později. Dozorčí rada v podstatě nemá do této záležitosti co mluvit a valná hromada nepřijala žádné usne-sení,“ oponoval radnici jednatel KD Ostrov Vladimír Stejskal, který je plně oprávněn nakládat s majetkem společnosti.

Smlouva je hotova, prodej se prý blíží

Ten potvrdil, že samotný odkup budovy s velkým sálem je takřka na spadnutí. „Smlouva už je vyhotovena do nejmenšího detailu. Kdy by ale k samotnému prodeji mohlo dojít, to říci nedokážu,“ uvedl Stejskal.

Proč však jednatel nerealizoval obchod přímo s městem? Důvod je zřejmě jednoduchý. Žádná oficiální nabídka na odkup kulturního domu totiž na městský úřad doposud nedorazila. „To mě mrzí. Myslel jsem, že nabídku dostaneme,“ konstatoval jen lakonicky starosta Tecl.
Podobně ovšem reagovala i Eva Průšová. „Žádnou oficiální nabídku od města jsem nedostala,“ prohlásila předsedkyně dozorčí rady.