„Světelští lyžaři z Kadlečáku se radují. Přeci jenom přišlo zimní počasí, a tak se v pátek krátce před polednem rozeběhla dvě sněhová děla a začalo se s výrobou technického sněhu. Ve 13 hodin ukazoval teploměr na lyžařské boudě mínus 3, to je tak hraniční teplota pro zasněžování," posal situaci na Světelsku Jiří Víšek ze Světlé nad Sázavou.

Předseda klubu Jaroslav Kaiser se svěřil:  „Když nebude chumelit, ale teploty ještě půjdou dolu, jsme schopni za čtyři dny a noci celý svah pokrýt umělým sněhem. Ideální by bylo, kdyby byly mrazy kolem deseti stupňů, ale my stále věříme, že nám pomohou tam nahoře," a díval se při tom k obloze. „Snad také něco nachumelí. Budeme muset zajistit noční služby, ochotné lidi na to máme. Věříme, že 34. lyžařská sezona na Kadlečáku bude."

Na Vysočině se lyžovalo už od rána například na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí. „U nás se lyžuje už od osmi hodin, lidí je hodně," oznámila obsluha lyžařského vleku.  Podobně tomu bylo i na Šacberku u Jihlavy, kde nedočkaví lyžaři stáli od rána frontu u vleku. Provozovatelé sjezdovek věří, že zima a mráz ještě nějakou dobu vydrží, dosněžovat se bude uměle.