„Dcera se do soutěže přihlásila tak, že chodí pravidelně na hodiny zpěvu v Chotěboři k manželům Bambuchovým. A ti ji do soutěže přihlásili," vysvětlila maminka soutěžící, Jitka Nermuťová. „Již dříve zpívala ve sboru ve škole a docházela v Havlíčkově Brodě do lidovky," dodala.
Šestnáctiletá Barbora k úvodnímu kolu poslala vlastní nahrávku, díky níž postoupila mezi dvě stě padesát nejlepších zpěváků a zpěvaček. „Pak proběhlo další kolo, tentokrát už naživo v Praze, kde postoupila mezi nejlepší devadesátku ve třech kategoriích," vzpomínala Nermuťová. Její dcera soutěží v kategorii od 15 do 26 let. Vrchol celého pěveckého souboje je na programu 11. a 12. dubna, kdy v Trutnově proběhne pro ty nejúspěšnější semifinálové a finálové kolo. Studentka čáslavského gymnázia při této příležitosti vystoupí s písní Přejdi Jordán. „Písničku si vybrala sama po konzultaci právě s manželi Bambuchovými. V záloze má ještě jednu anglickou píseň. A do Trutnova samozřejmě dceru pojede podpořit celá rodina," usmívala se Jitka Nermuťová.

Jedno velké finále má už Barbora Nermuťová za sebou. Současně se soutěží Česko zpívá se zúčastnila v Litoměřicích i pěveckého klání Little Star. Ve finále před odbornou porotou dosáhla na bronzový stupínek. V dubnu může přidat další úspěch. „Bára se na semifinále  připravuje. Snad i trochu pilně," smála se její maminka.

Regionální kolo rozhodují posluchači

Kromě celostátního kola s mezinárodní účastí probíhá i regionální soutěž. O jejím osudu tentokrát nerozhoduje porota, ale sami posluchači, kteří mohou posílat svým favoritům hlasy.
„Bára je prozatím třetí a hlasování končí 8. dubna," doplnila Nermuťová. Soutěží se o diváckou cenu i o cenu Rozhlasu.
Způsob hlasování a bližší údaje najdete na webových stránkách www.ceskozpiva.rozhlas.cz.