„První zájemce nabízel za budovu bývalé obchodní akademie, v níž chtěl v přízemí zřídit administrativní prostory a v patrech pak malometrážní byty, pět milionů a jedno sto tisíc korun. Zastupitelstvu, které se touto konkrétní nabídkou zabývalo, se to ale zdálo málo a nakonec ji odmítlo," uvedl havlíčkobrodský místostarosta Čeněk Jůzl.
Společnost Senior domy Pohoda z Českého Těšína pro změnu uvažovala o tom, že by v objektu provozovala domov pro seniory. „Její představa byla taková, že by budovu  odkoupila za symbolickou jednu korunu, vlastním nákladem by ji přestavěla a s ročním příspěvkem ve výši osmi set tisíc korun od města by ji dále provozovala," řekl druhý havlíčkobrodský místostarosta Ivan Kuželka.  „Ani tato koncepce se nám ale nezdála zcela optimální a k dohodě nakonec nedošlo," dodal Kuželka.

Další kolo  zřejmě v červnu

Zastupitelstvo rozhodlo, že objekt bude i nadále předmětem obchodní nabídky. „Myslíme si, že se do termínu dalšího, v tomto případě červnového, zasedání zastupitelstva přihlásí další zájemci, kteří nabídnou o dva tři miliony korun víc. Pokud ano, mohli bychom prodej zhruba do poloviny roku uskutečnit," poznamenal Jůzl.
Objekt bývalé obchodní akademie nikdo nevyužívá od podzimu roku 2009.Prvním zájemcem, který o ni usiloval, byla havlíčkobrodská společnost Futurum Regnum. Ta chtěla objekt, který více než sto let sloužil školství, změnit ve vzdělávací, kulturní, podnikatelské a společenské centrum. Společnosti se ale nepodařilo, a to opakovaně, získat příslušnou evropskou dotaci a její záměr tak definitivně padl.
Budova obchodní akademie ale není v Havlíčkově Brodě jediným někdejším školním objektem, který čeká na své využití. Prázdný je i areál bývalé zemědělské školy. Ten patří do majetku Kraje Vysočina.
Dům dětí Brodští prodali v únoru
O poznání šťastnější ruku  měla havlíčkobrodská radnice s prodejem bývalého domu dětí a mládeže v Havlíčkově ulici. Také ji se radnici po dlouhou dobu nedařilo odprodat. Vše se ale změnilo letos      v únoru a do svého vlastnictví ji za pět milionů a jedno sto tisíc korun získala místní společnost Bagela CZ.
Kromě uvedené firmy mělo o nemovitost, která nebyla  od roku 2011 nikým využívána, zájem dalších šest subjektů. Jejich nabídky ale byly nižší, a to řádově o stovky tisíc korun.
Petr Homolka, prokurista společnosti Bagela CZ, v té době Deníku sdělil, že objekt projde postupnou modernizací. Její první etapa by měla skončit letos v létě.
„Spodní část využijeme pro naše vlastní firemní administrativní zázemí a otevřeme        v něm také reprezentativní komerční centrum. V něm se budeme scházet především s našimi obchodními partnery. V prvním patře pak do budoucna počítáme s jednou bytovou jednotkou," řekl tehdy Homolka. Společnost Bagela CZ je výhradním zástupcem firmy Bagela v České republice a zabývá se především prodejem, servisem a také pronájmem recyklátorů živice.