Havlíčkobrodská společnost Ross, která Semitam štědře podporovala, má vážné finanční problémy. Našla sice nového strategického partnera, ale co bude s dosavadními sociálními projekty Rossu dál, bude záležet na představenstvu. Semitam vytváří pracovní místa pro lidi, kteří na běžném pracovním trhu hledají uplatnění  obtížně, ať už se jedná o osoby z výkonu trestu, zdravotně postižené nebo sociálně znevýhodněné. V současné době zaměstnává celkem tři klienty, kteří prošli vězením.

„Jsme nájemníky v objektu, který patří Rossu. Je otázka, co bude dál. Podle mých informací by o další budoucnosti firmy mělo jednat nové představenstvo. Na přetřes samozřejmě přijdou i související projekty firmy Ross, včetně naší dílny. Nikdo dnes neví, jak se představenstvo zachová, zda budeme mít i nadále podporu. Jednání kolem budoucnosti firmy Ross bude zřejmě trvat dlouho a pro nás to bude období nejistoty," konstatovala ještě před několika měsíci vedoucí sociální firmy Martina Kadlecová.

Klienti firmy přišli také o ubytovnu

Nejistoty už je ale konec, firma Semitam se stěhuje. „Kromě toho, že jsme nevěděli, jestli budeme moci v nájemních prostorách Rossu vůbec zůstat, skončila činnost i ubytovna v Čechovce, kterou jsme využívali pro naše klienty. Naskytla se nám ale možnost přestěhovat se do nového objektu v centru města. Tak jsme tu šanci využili," informovala Martina Kadlecová o další budoucnosti sociální firmy.  Do objektu Na Valech se přestěhuje celá firma, především její dílna, která zajišťuje výrobu originálních kalendářů, diářů, poznámkových bloků, různých dekorací a doplňků. Podle Martiny Kadlecové si společnost Ross Holding ale zaslouží dík, neboť pomáhala sociální firmě Semitam v jejím rozjezdu.
Ross nebyl pro Semitam jenom nějaký sponzor, který by posílal na konto peníze, ale sociální firmu Ross hodně podpořil tím, že jí dal od začátku důvěru a šanci. Podle posledních informací Deníku se havlíčkobrodská firma Ross spojila s novým strategickým partnerem Kampa Residences, proces reorganizace pokračuje.