Projekt Šupichova připravili Milan Milner a Markéta Milnerová, která je stavitelovou pravnučkou. Milnerovi chtějí projektem navázat na rodinnou tradici Stavební firmy J. Šupich, která patřila na přelomu 19. a 20 století mezi významné stavitelské firmy v Havlíčkově Brodě a okolí. V roce 2005 úspěšně dokončili projekt rekonstrukce Paláce Rokoko na Václavském náměstí v Praze, který byl nominován jako jeden z nejlepších projektů na cenu Best of Realty 2005 v kategorii hotelových projektů.

Dobrá adresa

„S nápadem vzkřísit myšlenku našeho pradědečka na vytvoření velké obytné lokality přišel můj bratr. Starosta města Jan Tecl nebyl proti, myslím, že pradědeček byl měl z našeho projektu radost," prozradila Markéta Milnerová. Podle názoru obou sourozenců má „Šupichovka" všechny předpoklady stát se tím, čemu se mezi obchodníky s realitami říká dobrá adresa. Jedná se o klidné místo navazující na budoucí Zelený okruh města, který vytvoří přirozené místo pro relaxaci a odpočinek. Místo má výbornou dostupnost do centra a nachází se v bezprostřední blízkosti zastávky městské hromadné dopravy a městské nemocnice. Pozemky navazují na obytnou zónu Rozkoš, kterou připravilo město Havlíčkův Brod. „Drželi jsme se pradědečkova původního přání a plánů, byť současné domy budou rozhodně vypadat jinak, než v 19. století," upřesnila Milnerová.

Josef Šupich, zakladatel slavné dynastie Šupichů, byl ve své době téměř renesanční osobností. Úspěšný stavitel, žák Josef Zítka, který se měl podílet i na budování Národního divadla v Praze. Městský zastupitel, který v tehdejším Německém Brodě v roce 1892 vítal hudebního skladatele Antonína Dvořáka.

Stavební firma J. Šupich působila (v tehdy Německém Brodě) v letech 1868 až 1947. Mezi nejvýznamnější stavby, které tato firma postavila, patří například Žižkova mohyla v Přibyslavi. Dále je to rekonstrukce kostela svatého Václava ve Ždírci a hlavně, po roce 1894, pavilony dnešní okresní nemocnice v Havlíčkově Brodě. Připomínkou rodinné firmy dodnes zůstávají cihly z firemní cihelny v Okrouhlických Dvořácích. Projekt Šupichova nabízí k prodeji 35 pozemků na stavbu samostatně stojících rodinných domů a vil na úrovni bydlení 21. století. Všechny pozemky mají dokončenou kompletní technickou a dopravní infrastrukturu. U každého pozemku je přípojka plynu, elektřiny, vodovodu, kanalizace, kabelové televize a internetu. Výstavba inženýrských sítí a dalšího příslušenství se počítá v desítkách milionů korun. Parcely nabídne k prodeji privátním investorům společnost Šupichova s.r.o.