Děti nenosí do školy žákovské knížky, učitelé se zbavili písemných materiálů. „Připomínám, že podobné systémy používají téměř všechny střední školy, ale zatím ojediněle i základní školy. Možná máme jeden primát, že téměř veškerou agendu řešíme pouze elektronicky, což drtivá většina škol nedělá," říká ředitel školy Ota Benc s tím že ždírecká škola zažila návštěvu Inspektorka České školní nspekce, která tuto skutečnost ocenila.

"Sdělila, že se podle jejího názoru jedná o jediný možný přístup ve využití informačních technologií," zdůraznil ředitel. Jak dodal, chápe, že se někteří rodiče s novým systémem těžko smiřují a dávají to najevo v diskusích na školním webu. „Jsme si vědomi, že určitým způsobem může být používání elektronického systému pro některé rodiče frustrující a obtížné. Možná je také nostalgie po žákovské knížce a dalších tradičních školních materiálech. Koneckonců výsledky ankety na webu tomu nasvědčují," konstatoval ředitel Na zdokonalování systému však škola usilovně pracuje, snaží se postupně podaří odstranit všechny drobné nedostatky a zdůraznit přednosti systému.Podle Jakuba Štěpaníka z brněnské firmy Edookit je systém jednoduchý.

„Nový ředitel je pro naši školu výhrou. Už proto, jak si rozumí s moderní technikou," zareagovala už při zavedení systému jedna z matek, Iva Blažíčková. Klasické učebnice zůstávají. Za pomoci té nejmodernější techniky se učí děti nejenom ve Ždírci, ale také v sousední základní škole v Sobíňově.